Güncel
Giriş Tarihi : 04-04-2020 20:40

Kahta Vefa Grubu Kimsesizlerin Kimsesi Oluyor

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde Kaymakamlık bünyesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu ilçe merkezi ve köylerde 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların ihtiyaçlarını anında karşılayarak onları yalnız bırakmıyor.

Kahta Vefa Grubu Kimsesizlerin Kimsesi Oluyor

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde Kaymakamlık bünyesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu ilçe merkezi ve köylerde 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamayı sürdürüyor.

Bakanlık genelgesi ile sokağa çıkmaları yasaklanan 65 yaş üstü vatandaşlar ile yardıma ve desteğe muhtaç vatandaşların 112,155 ve 156 çağrı merkezlerini arayarak taleplerini bildirmeleri halinde gıda ve ilaç başta olmak üzere bütün ihtiyaçları gideriliyor. Kahta Kaymakamlığı'ndan alınan bilgilere göre şu ana kadar destek grubuna gıda, ilaç, bankadan para çekme gibi toplam 285 talep geldiği ve taleplerin polis, jandarma ve vakıf tarafından oluşturulan ekipler tarafından karşılandığı açıklandı.

Yetkililer ihtiyaçları olup da alacak gücü olmayan ailelere ise Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından gıda ve ilaç gibi desteklerin verildiğini ifade etti.

Kaynak : PHA@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA