Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 21-04-2020 14:20

Besni’de Emniyet ve Sağlık Çalışanlarına Siperli Maske Desteği

Adıyaman’ın Besni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda başlayan maske üretimi meyvelerini vermeye başladı. Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel, üretilen maskeleri Besni Devlet Hastanesine ve Besni Emniyet Müdürlüğüne teslim etti.

Besni’de Emniyet ve Sağlık Çalışanlarına Siperli Maske Desteği

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel, maske tesliminin ardından yaptığı açıklamasında,Besni Servi Erdemoğlu Mesleki Teknik Anadolu Lisesi giyim atölyesinde her gün bin adet tıbbi maske üretildiğini söyledi.

-"3D YAZICILARLA SİPERLİ MASKE ÜRETİYORUZ"

Demirel, Kovid-19 virüs salgınının Türkiye'de  görünmeye başladığı ilk günlerden itibaren başta sağlık çalışanları olmak üzere halk için nasıl bir yardımda bulunabileceklerini  düşündüklerini belirterek, "İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak potansiyelimizi harekete geçirerek Besni Servi Erdemoğlu Mesleki Teknik Anadolu Lisemizde okul müdürümüz Aziz Recep Dülger ve giyim öğretmenimiz Necla Yiğit'in rehberliğinde Besni Halk Eğitim Merkezi usta öğreticilerinin marifeti ile okulumuzun giyim atölyesinde günde bin adet tıbbi maske üretmeye başladık."dedi.

Ayrıca okullarda bulunan 3D yazıcılarla siperli maske de üretitiklerini ifade eden Demirel, şöyle devam etti:

"Besni Devlet Hastanesine 130 siperli maske, 90 tane tıbbi maske tutacağı; Emniyet Müdürlüğüne de 50 adet yüz koruyucu siperli maske hediye ettik.Dumlupınar Ortaokulu müdürümüz Murat Göğüş ve bilişim öğretmeni Abdülkerim Ortataş, Osman İsot Mesleki Teknik Anadolu Lisesi müdürümüz Nevzat Avşar ve elektrik öğretmeni Adem Bay, Çomak Ortaokulu Okul müdürümüz Mustafa Tan ve bilişim öğretmeni Mehmet Cihan Ersönmez, Çakırhöyük Orta Okulu Müdürümüz Bekir Gürer tarafından üretilen siperli maskelerin tasarımı Adıyaman İnovasyon Merkezi Ar-Ge Birimi tarafından yapılmıştı. Maskelerin basımı, şeffaf asetat ve lastiklerin montajı ise okullarımız tarafından yapıldı."

Kaynak : PHA@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA