Güncel
Giriş Tarihi : 22-04-2020 10:45

Zabıta Ekipleri, Kaldırımı İşgal Eden Esnafı Uyardı

Adıyaman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Eski Kahta Caddesi’nde kaldırımı işgal eden esnafı uyardı.

Zabıta Ekipleri, Kaldırımı İşgal Eden Esnafı Uyardı

Adıyaman Belediyesi tarafından üzerinde hassasiyetle durulan kaldırım işgallerinin önüne geçmek için denetimlerini sürdüren Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Eski Kahta Caddesi’nde kurallara uymayan işyerlerini uyardı.
Gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili bilgi veren yetkililer, şehir genelinde yaptıkları denetimlerde kaldırımları işgal eden esnafı uyardıklarını, işgali devam ettiren esnafa da Kabahatler Kanununun 5326 Sayılı Kanununun 38. Maddesi uyarınca cezai işlem uyguladıklarını dile getirerek, “Şehir çeşitli noktalarında kaldırım işgali konusunda şikayetler alıyoruz. Bu noktalardan bir tanesi olan Eski Kahta Caddesi’nde denetimlerde bulunan ekiplerimiz, vatandaşların rahatlıkla kullanabilmesi gereken kaldırımların bazı esnaflar tarafından işgal edilmesine göz yummayarak, işgale sebep olan esnaflarımıza gerekli uyarıları yaptı. Daha yaşanabilir bir Adıyaman için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
Yapılan denetimlerden duydukları memnuniyeti dile getiren cadde sakinleri ise kaldırım işgalleriyle mücadele konusunda Adıyaman Belediyesi’nin sonuna kadar destekçisi olduklarını söyleyerek, “Kaldırımları rahatlıkla kullanım hakkımızı elimizden alan işgallerinden dolayı belediyeye şikayetlerimizi bildirdik. Yaptığımız başvuruları değerlendirmeye alan Adıyaman Belediyesine teşekkür ediyoruz. Belediyenin kaldırım işgalleri konusundaki mücadelesine halk olarak tam destek veriyoruz” şeklinde konuştular.

 

Kaynak : PHA

@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA