Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 22-04-2020 15:30

Adıyaman Valisi Pekmez'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Mesajı

Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, TBMM'nin açılışının 100. yılı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

Adıyaman Valisi Pekmez'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Mesajı

Pekmez, mesajında, milletin bağımsızlığının sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisin açılışının 100. yıl dönümü ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bugünü çocuklara bayram olarak armağan edişini bir kez daha kutlamanın onurunu ve mutluluğunu yaşıyor, aynı zamanda şanlı tarihimizle, bizlere bu güzel ülkeyi armağan eden ecdadımızla bir kez daha övünüyor ve gurur duyuyoruz ifadelerini kullandı.

-"DÜNYANIN TEK VE EVRENSEL BAYRAMIDIR"

23 Nisan 1920  milli iradeyi her türlü gücün üstünde tutan milletimiz için, milli iradenin dışında ve üstünde hiçbir gücün, hiçbir yönetimin, hiçbir vesayetin tanınmayacağının ve tam bağımsızlık yolunda ilerleyişin  ilanı olduğunun altını çizen Pekmez, şunları kaydetti:

"23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının aynı zamanda, coşkumuzu, sevincimizi dünya çocuklarıyla paylaştığımız, dostluk, kardeşlik ve barış mesajlarının çocuklar aracılığıyla bir kez daha yinelediğimiz özel ve dünyanın tek evrensel bayramıdır. 

Çocuklarımızın gözlerindeki ışık ve yüreklerinde taşıdıkları umutları ülkemizin geleceği adına bizlere güç vermektedir. Çocuklarımızın umutlarının yeşertilmesi, milli ve manevi değerlerine güçlü bir şekilde bağlı, şahsiyet ve vizyon sahibi nesiller olarak yetişmesi hepimize ait olan bir sorumluluktur. Bu mesuliyet aynı zamanda vatanımızı kanları ve canları pahasına bize miras bırakan şehitlerimiz ve gazilerimize olan borcumuzu da ifade etmektedir."

-"ÇOCUKLARIMIZI PENCERELERDEN VE BALKONLARDAN İSTİKLAL MARŞINI OKUMAYA DAVET EDİYORUM"

Pekmez, bu yıl, tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan önlemler nedeniyle 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramını bir arada kutlayamıyor olmanın burukluğunu yaşadıklarını vurgulayarak, "İnanıyoruz ki, bu günler geçecek ve bizler, sağlıklı ve mutlu günlerde yeniden bir araya gelerek, coşkuyla kutlayacağımız nice 23 Nisanlarda buluşacağız. Salgın dolayısıyla buruk bir bayram yaşasak da tüm vatandaşlarımızı ve siz sevgili çocuklarımızı 23 Nisan coşkusunu yaşamak üzere perşembe akşamı saat 21.00’de pencerelerden ve balkonlardan Türk bayraklarıyla İstiklal Marşı’nı okumaya ve bu güzel güne anlam katmaya davet ediyorum."ifadelerini kullandı.

Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bu vatan için canını feda eden tüm şehitleri saygı ve rahmetle, gazileri de minnet ve şükranla yad ettiğini belirten Pekmez, "Coşkumuzun ve yaşama sevincimizin sürekli olması dileğiyle tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, bayramın dünyanın bütün çocuklarına sağlık, mutluluk, huzur ve başarı getirmesini diliyorum."dedi.

Kaynak : PHA@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA