Güncel
Giriş Tarihi : 22-04-2020 16:00

Başkan Yıldırım’dan 23 Nisan Mesajı

Adıyaman Gölbaşı Belediye Başkanı İskender Yıldırım, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Yıldırım’dan 23 Nisan Mesajı

Belediye Başkanı Yıldırım yayımladığı mesajında, 23 Nisan 1920 Türk Milletinin İradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının ve Türk halkının egemenliğinin ilan edilişinin 100.yılını kutladıklarını kaydetti.

3 Nisan 1920 milli mücadelenin en önemli dönüm noktası olduğuna işaret eden Yıldırım, "19 Mayıs 1919'da Atatürk'ün Samsun'a çıkışıyla başlayan Milli Mücadelemiz, Amasya'da 'Milletin istiklâlini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır' düsturuyla bambaşka bir boyut kazanmış, Erzurum ve Sivas Kongreleriyle İstiklal Mücadelemizin esasları belirlenmiştir."dedi. 

Yıldırım, 23 Nisan 1920'de Ankara'da ülkenin tüm şehirlerinden temsilcilerin katılımıyla milletin istiklalini temin ve istikbalini inşa etmek üzere Ankara'da Atatürk'ün önderliğinde TBMM'nin toplandığını belirterek, şu ifadelere yer verdi:

"Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" şiarıyla toplanan TBMM Milli Mücadelemizi zafere taşımış, sonrasında da milletimizin istikbalini inşa amacıyla Cumhuriyetimizi kurmuştur. Milli tarihimizin en önemli günü olan 23 Nisan 1920'nin hatırasını dünyanın tüm çocukları için emsalsiz bir bayrama dönüştüren Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve Milli Mücadelemizin ölümsüz kahramanlarını, kurulduğu günden bu yana TBMM çatısı altında milletimizin istiklal ve istikbal mücadelesine omuz vermiş tüm Milletvekillerimizi saygıyla anıyorum. 23 Nisan saat 21.00’de tüm çocukları bayrakları ile balkon ve pencereye çıkmaya davet ediyorum."

Kaynak : PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA