Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 27-04-2020 19:10

Avukat Işık: Özendirilen Cinsel Sapkınlığın Karşısındayız

Hukukçular Derneği Adıyaman Temsilciliği, Kur'an-ı Kerim'in cinsel sapkınlığı ve zinayı yasak kıldığını belirten Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın bazı kesimlerce saldırıya uğramasına tepki göstererek yanında olduğunu açıkladı.

Avukat Işık: Özendirilen Cinsel Sapkınlığın Karşısındayız

Adıyaman Hukukçular Derneği Temsilcisi Avukat Ahmet Işık yaptığı açıklamada, "Farklı cinsel kimliklere saygı" kılıfıyla özendirilen cinsel sapkınlığın karşısındayız." dedi.

Işık, "Hacı Bayram Camii’nde temsili olarak cuma namazı kıldıran Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, hutbesinde tüm insanlığa, 'Ey insanlar! Canımıza, aklımıza, inancımıza, malımıza ve neslimize zarar veren şeylerden uzak duralım' çağrısında bulunmuş ve son dönemde özellikle sosyal medya ve bir kısım kurumlar eliyle köpürtülen eşcinsellik sapkınlığına karşı vahyi perspektifle bir hatırlatmada ve güzel öğütte bulunmuştur. Erbaş mezkûr vaazında İslam'ın eşcinselliği lanetlediğine değinerek, 'Geliniz bu tür kötülüklerden insanları korumak için birlikte mücadele edelim.' Bu konuşma üzerine Ankara İnsan Hakları Derneği, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş hakkında cinsel sapkın LGBT'lilere yönelik nefret söyleminde bulunduğu iddiasıyla suç duyurusunda bulunmuş ve görevden alınması çağrısı yapmıştır." şeklinde ifade etti.

-"TOPLUMUN EN HASSAS DEĞERLERİNE KARŞI KİNLERİNİ ORTALIĞA SAÇMIŞLARDIR"

İslam düşmanlığı yapanların boş durmadığını ve her fırsatta kinlerini kustuğunu dile getiren Işık, "Mevzubahis İslam düşmanlığı olduğunda geri kalmaksızın ve hiç beklemeden açıklama yapma ihtiyacı hisseden bir kısım barolarsa Erbaş’ın açıklamaları üzerinden toplumun en hassas değerlerine karşı kinlerini ortalığa saçmışlardır. Çağdışı, geri, barbar buldukları İslam’ı belli bir tarih aralığına sıkıştırarak İslam’ın evrenselliğine, bu toprakların kadim medeniyet unsurlarının en önemli harcı olan İslami düşünceye her fırsatta olduğu gibi savaş açan zihin dünyası, Ali Erbaş üzerinden kendilerine yeni bir propaganda cephesi açmışlardır." dedi.

-"ÇOCUKLARIMIZ YOZLAŞMIŞ BATI KÜLTÜRÜNÜN ÖRNEKLİĞİNDE KİRLİ YÖNLENDİRMELERE MARUZ BIRAKILIYOR"

"Son dönemlerde sadece Türkiye değil pek çok ülke ve bu ülkede yaşayan Müslümanlar küresel anlamda bir ahlaki saldırı altındadır" diyen Işık, şöyle devam etti:

"Öncelikle çocuklarımız ve genç nesillerimiz olmak üzere insanlık, yozlaşmış batı kültürünün örnekliğinde bir takım kirli yönlendirmelere maruz bırakılıyor. Sapkınlığı normalleştirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla hareket eden bir kısım yapılanmalar uluslararası düzeyde de desteklenmektedir. Çizgi filmler üzerinden çocuklarımıza, sinema filmleri ve reklam kampanyaları üzerinden genç nesillerin zihinlerine yerleştirmek istenen sapkınlık bugün karşımıza 'farklı cinsel kimliklere saygı' kılıfıyla özendirilmektedir."

-"KUR’AN-I KERİM EŞCİNSELLİĞİ VE BU YOLLA KURULAN İLİŞKİYİ YASAKLAR"

Her dönemde olduğu gibi bu dönemde de bir kısım dernekler, barolar ve kurumlar eliyle ahlaksızlığı savunanların olduğunu belirten Işık, "Kur’an-ı Kerim eşcinselliği ve bu yolla kurulan ilişkiyi yasaklarken 'akıl sahipleri' için alınacak ibretler olduğu açıktır. Nitekim Lut kıssası üzerinden çeşitli yönleriyle insanlığa rehber olarak açıklanan emirler; bireylerin ve ailenin korunmasının yanında toplumun inhitatının da önüne geçmek üzere vahyolunmuştur. O gün sapkınların Peygamber’i dinlemek yerine onu ve diğer salih müminleri ülkeden kovmaya çalışmaları bugün de karşımıza bir kısım dernekler, barolar ve kurumlar eliyle ibretlik bir zihin kalıbı olarak çıkmıştır. İnsanlığın hilkat ve fıtratına aykırı olan, Allah’ın lanetlediği sapkın eşcinselliğe 'demokrasi ve özgürlük' adı altında destek verenler bugün aleyhlerine olan hiçbir fikre hoşgörü göstermemektedirler. Pek çok dinde ve siyasal ideolojide lanetle bahsedilen eşcinsellik, insan haklarına dayalı demokrasilerde bir propaganda malzemesi olarak savunuluyorlarsa, böyle olmayanların da kendi değerlerine yaslanarak eşcinsellere 'kötü bakma, tavır alma' hakları saklıdır." şeklinde konuştu.

-"KİRLİ SÖYLEMLERİN TOPLUM NEZDİNDE HİÇBİR MEŞRU ZEMİNİ BULUNMAMAKTADIR"

Konuşmasının devamında Işık şunları söyledi:

"Bu hak Müslümanlar için ise bir vazifedir. Bir kısım komik, mesnetsiz, içi boş iddialara dayanarak suç duyurusu yaparak baskı yapmayı tercih edenler, tıpkı tarihte olduğu gibi susturarak kendilerine alan açacaklarını zannetmektedirler. Her defasında ifade özgürlüğünden dem vuranların, temelinde din ve inanç hürriyeti kapsamında zikredilen düşüncelerin karşısında kümelenmeleri de ayrı bir hukuk garabetidir. Hak, hukuk, adalet, eşitlik, özgürlük gibi en temel insani ilkeleri kendi sapkın ve kindar fikirlerinin önüne maskeleyen sözde hak savunucusu dernek ve örgütler eliyle yaygın hale getirilmeye çalışılan kirli söylemlerin toplum nezdinde de hiçbir meşru zemini de bulunmamaktadır.

Çocuklarımıza, gençlerimize ve nesillerimize bir insan hakkı olarak sunulan cinsel sapkınlık, insanlığın ifsadı, toplumun çöküşü ve ailenin yok edilmesi üzerine kurulu büyük bir zulüm ve tefessühtür. Bu noktadan hareketle hakkın ve hakikatin şahitliğini yapan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın mezkur ifadelerine karşı sergilenen tutumun karşısında olduğumuzu kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz."

Kaynak : PHA


@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Trabzonspor2653
 • 2Başakşehir FK2653
 • 3Galatasaray2650
 • 4Sivasspor2649
 • 5Beşiktaş2644
 • 6Alanyaspor2643
 • 7Fenerbahçe2640
 • 8Göztepe2637
 • 9Gaziantep FK2632
 • 10Denizlispor2631
 • 11Antalyaspor2630
 • 12Gençlerbirliği2628
 • 13Kasımpaşa2626
 • 14Konyaspor2626
 • 15Yeni Malatyaspor2625
 • 16Çaykur Rizespor2625
 • 17MKE Ankaragücü2623
 • 18Kayserispor2622
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA