Güncel
Giriş Tarihi : 29-04-2020 15:00

Başkan Kılınç, Radyo Başakşehir’e Konuk Oldu

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, İstanbul’dan yayın yapan Radyo Başakşehir’e konuk oldu.

Başkan Kılınç, Radyo Başakşehir’e Konuk Oldu
 Kısa süre önce yayın hayatına başlayan ve sadece İstanbul’da değil,ülkenin dört bir yanında hatırı sayılır bir dinleyici kitlesine kavuşan Radyo Başakşehir’de yayınlanan ‘Türkiye’de ramazan’ programına konuk olan Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, içerisinde bulunduğumuz Ramazan ayı başta olmak üzere birçok konuda değerlendirmelerde bulundu.
 
Başakşehir Belediyesi’nin youtube kanalı ve sosyal medya hesapları ile internet üzerinden yayınlanan programda başta İstanbul’daki Adıyamanlı hemşerileri olmak üzere tüm dinleyicilere hitap eden Başkan Kılınç, konuşmasına Adıyaman Belediyesi tarafından sürdürülen koronavirüs tedbirleri hakkında bilgiler vererek başladı.
 
İnsanoğlunun hırsından dolayı doğanın işleyişini bozulduğunu ve bununda bu virüsü ortaya çıktığını savunan Başkan Kılınç, "Dünyayı etkisi altına alan ancak ülkemiz tarafından büyük bir gayretle başarılı bir şekilde yönetilen koronavirüsten dolayı bu yıl Ramazan ayını buruk bir şekilde yaşıyoruz. Halkımız biraz daha sabretsin, inşallah kısa süre içerisinde bu belayı da yok edip, eski zenginliklerimize yeniden kavuşacağız.” dedi.
 
Adıyaman Belediyesi olarak, virüsün ülkemizde etkisini göstermeye başladığı ilk günden itibaren tedbirler almaya başladıklarını da sözlerine ekleyen Başkan Kılınç, Adıyaman Belediyesi olarak işe hızlıca koyulduklarını söyleyerek, “Genelge yayımlanmada şehrimizde gerekli tedbiri aldık. Oluşturduğumuz ekiplerle birçok noktada dezenfekte çalışması yapıp, şehrimize giriş çıkışlarda ateş ölçme işlemi gerçekleştirdik. Bunu ilk yapan illerden bir tanesiyiz. Yine bu süreçte evde kalmalarını istediğimiz halkımıza 7 bin civarında kitap dağıttık. dağıtmaya da devam ediyoruz.” diye konuştu.
 
Geçmiş yıllarda ramazan ayının Adıyaman’da oldukça renkli ve hareketli şekilde geçtiğini de hatırlatan Başkan Kılınç, bu yıl bunun eksikliğini fazlasıyla yaşadıklarını belirterek, “Ramazan ayı sabır ayıdır. Bu yıl bu sabrı biraz daha fazla göstermek durumunda kalıyoruz. Camilerimiz kapalı olduğu için teravih namazlarını evimizde kılıyoruz. Geçmiş senelerde yerel sanatçılarımızın katılımıyla gerçekleştirdiğimiz Ramazan etkinliklerimizi bu yıl düzenleyemiyoruz. Bunların hepsi içimizde burukluğa sebep oluyor ama inşallah hepsi geçecek.” şeklinde konuştu.
 
Programın sonunda Adıyaman’ın zengin kültüründen ve eşsiz lezzetlerinden de bahseden Başkan Kılınç, tüm dinleyicileri Adıyaman’a davet ederek, Radyo Başakşehir yönetimine, programcılarına ve dinleyicilerine, kendisine bu imkanı tanımalarından dolayı teşekkür etti.
Kaynak : PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA