Güncel
Giriş Tarihi : 29-04-2020 15:05

TÜFAD Adıyaman Şubesinden, Üyelerine Spor Paketi

TÜFAD Adıyaman şubesi koronavirüs salgını nedeniyle ‘Evde kal, hareketsiz kalma' sloganı ile günlerini evde geçiren üyelerine spor yapmaları için spor paketi hediye etti.

TÜFAD Adıyaman Şubesinden, Üyelerine Spor Paketi

TÜFAD Adıyaman Şube Başkanı Yılmaz Aslan, yaptığı açıklamada, virüsten korunmak için alınan tedbirlerin yanı sıra sporunda ihmal edilmemesi gerektiğini belirtti.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle tedbir amaçlı bu günleri evde geçirdiklerini ifade eden Aslan,şu ifadelere yer verdi:

"Uzmanlarında belirttiği üzere düzenli uyku, hijyen ve düzenli beslenme bu süreçte çok önemli. Tabi yaklaşık 2 aydır günümüzü evde geçirmek ister istemez bizlerin hareketsiz kalmamıza sebep olmakta. İnsanlarımızın Kovit-19 sebebi İle evlerine hapis olduğu bu dönemde, ülkemizde sosyal dayanışma ve paylaşmanın hakim olduğunu herzamanki gibi görmekteyiz.

Ülke genelinde Cumhurbaşkanımız tarafından başlatılan kampanya ile beraber, ekonomik gücü iyi olan vatandaşların yoksullara nakti ve ayni yardımlarını sıklıkla gördük. Pandemi sürecinde evde kalmanın, beslenmenin ve hijyenin önemi sık sık dile geldi ve uygulandı.Bu alınan önlemlerin yanında Kovit-19 ile mücadelede evde egzersizin ve hareketli olmanın çok önem arz ettiğini görüyoruz. Evde yapacağımız egzersizlerle fiziksek fizyolojik ve zihinsel anlamda kendimizi çok daha iyi hissedeceğimiz bilinmektedir. Bu doğrulardan hareketle Adıyaman TÜFAD Şubesi olarak bizde evde kalıp kurallara uyan dernek üyelerimizin hareketsiz kalmamaları adına ‘Evde kal hareketsiz kalma’ sloganımızla bir spor paketi ile üyelerimize ulaşıyoruz."

Aslan, zor günler yaşanılan bu dönemde birlik beraberliğin ve birlikte hareketin tam zamanı olduğunu düşündüğünü vurgulayarak, "Bu spor paketi ile hem farkındalık oluşturmak hemde insanlar da spor bilincini oluşturmayı hedefliyoruz. Üyelerimize spor materyalleri ile beraber bir egzersiz çizelgesi hazırlayarak üyelerimize ulaştırıyoruz.Aynı zamanda bu vesile ile üyelerimizle sosyal dayanışma ve iletişimi de devam ettiriyoruz. Dünyada ve ülkemizde devam eden bu musibetin en kısa zamanda bitmesini temenni ediyor, üyelerimize sağlıklı günler diliyorum."dedi.

Kaynak : PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA