Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 02-05-2020 16:55

Başkan Dağtekin’den 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü Mesajı

AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Dağtekin’den 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü Mesajı

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin, mesajında, Birleşmiş Milletler Kurulunca, 1993 yılında özgür ve bağımsız bir basın için 3 Mayıs'ı Dünya Basın Özgürlüğü Günü olarak kabul edildiğini hatırlattı.

3 Mayıs tarihi tüm demokratik ülkelerde olduğu gibi, Türkiye'de de  ‘Dünya Basın Özgürlüğü Günü’ olarak kutlandığını ifade eden Dağtekin, "Türkiye'nin Kovid19'la mücadele ettiği bir dönemde gazetecilerimizin de kamuoyundaki sorumlulukları bir kat daha arttı. Vatandaşımızın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkı için her şart altında görevlerini yapan gazeteciler bu salgın döneminde de canla, başla görevini yapmaktadır. Basın mensubu kardeşlerimiz ülkemizin dört bir yanında olduğu gibi, Adıyaman’ımızda da toplumun ihtiyaç duyduğu her konuda araştırma, bilgilendirme, aydınlatma ve kamuoyu oluşturma hizmetini layıkıyla yerine getirmektedir. "dedi.

-"GAYRETLERİNİ TAKTİRLE KARŞILIYORUM"

Dağtekin, AK Parti il başkanı olarak Adıyaman’da ki yazılı, görsel, işitsel ve dijital basın yayın kuruluşlarını yakından takip ettiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Elbette bu önemli görevi yerine getiren basın mensuplarının çalışmalarını özgürce yapabilmesinde, basın özgürlüğünün büyük önemi vardır. Basın kuruluşlarımızın, özellikle yerel basınımız ve çalışanlarının zor şartlarda bile görevlerini yerine getirebilmek için gösterdikleri çabayı biliyor ve bu gayretlerini takdirle karşılıyorum. Basın mensuplarımızla müşterek dayanışma içerisinde olduğumuz bu sıkıntılı günleri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayetli liderliği ve hükumet sistemimizin yoğun gayretleri ile inşallah en kısa sürede geride bırakarak aydınlık yarınlara hep birlikte koşacağız. Bu duygu ve düşüncelerle ilimizde faaliyet gösteren tüm basın mensuplarımızın 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Gününü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum."

Kaynak : PHA@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA