Güncel
Giriş Tarihi : 08-05-2020 17:05

Gazeteci Polat'tan Adıyaman Protokolüne Çağrı

Adıyaman'da uzun yıllar basın sektöründe görev yapan Gazeteci Zekeriya Polat, "Basın emekçilerimiz zor günler geçiriyor" diyerek Adıyaman protokolüne çağrıda bulundu.

Gazeteci Polat'tan Adıyaman Protokolüne Çağrı

Polat, yaptığı yazılı açıklamada, Kovid-19 salgını nedeniyle verdikleri mücadelede esnafın kepenk kapatmak zorunda kaldığını belirterek, "Basın emekçilerimiz zor günler geçiriyor."dedi.

-"MEDYAMIZIN TEK GELİR KAYNAĞI 'REKLAM', AKAMETE UĞRADI"

Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, Belediye Başkanı  Süleyman Kılınç ve TSO Başkan Mustafa Uslu’ya acil çağrıda bulunan Polat, şunları ifade etti:

"Ülke olarak dünyanın içinden çıkamadığı bir Kovid-19 salgınıyla verdiğimiz mücadelede nice esnafımız kepenk kapatmak zorunda kaldı. Ödenmesi gereken borçları, SGK primleri, iş yeri faturalarıyla içinden çıkılmaz bir girdabın içinde birçoğu kendilerini kurtaracak bir destek eli beklerken devletimizin devreye aldığı Ekonomik İstikrar Paketi kapsamındaki tedbirler kendilerine bir nebze olsun nefes aldırdı. Ancak her ne kadar bu sürecin geçici olduğunu hesap ederek bayram sonrası bir normalleşme bekliyor olsak da iki aya yaklaşan bir süredir yaprak kımıldamayan piyasanın acımasız koşulları Adıyamanımızın sesi soluğu olan medyamızın tek gelir kaynağı reklamların akamete uğramasına sebep oldu." 

Polat, basın emekçilerinin düştüğü darboğazdan çıkmalarının kentin yöneticilerinin tasarrufu ile mümkün olabileceğini vurgulayarak, "Bugün yine her ne kadar doğrudan bir destek almayı kendilerine zul kabul etseler de basın emekçilerimizin de içine düştüğü bu ekonomik darboğazdan çıkmaları için bir takım çözümler üretmenin şehrimizin yöneticilerinin tasarruflarıyla mümkün olabileceğini düşünüyorum. Gün geçtikçe salgın karşısında verdiğimiz mücadelede mesafe kat ederken fikir işçiliğiyle evine ekmek götüren basın mensubu arkadaşlarımıza sağlanacak destekler bu süreci birlikte atlatacağımızın inanç ve azmini artıracaktır."ifadesini kullandı. 

-"SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZA CEPHE GERİSİNDEN BÜYÜK DESTEK VEREREK, BİZİ BİRBİRİMİZE KENETLEDİLER"

Basın emekçilerinin salgın karşısında destan yazan sağlık çalışanlarına büyük destek verdiklerini anımsatan Polat, şöyle devam etti:

"Zira basınımızın güzide emekçilerinin salgın karşısında destan yazan sağlık çalışanlarımıza cephe gerisinden büyük destek vererek toplum olarak bizi birbirimize kenetlediklerini de unutmamak gerekir. Onlar sayesinde bu zorlu sürecin karşımıza çıkardığı ve çıkaracağı tehlikelerin farkına varıyor ve ona göre tedbirler alıyoruz. Yetkili mercilerin ve uzman kişilerin ağzından çıkan hayati açıklamaları halkımıza anında ulaştırarak salgın karşısında bilincimizi diri tutan basın mensuplarımızın yaşadığı bir takım imkansızlıkları da göz önünde bulundurarak onlara da destek olmak boynumuzun borcudur. 

Sonuç olarak kamuoyu huzurunda şehrimizin siz kıymetli yöneticilerine yaptığımız bu çağrının birlikte çıktığımız yolculukta aynı gemide olduğumuz bilincinin getirdiği bir mesuliyet duygusuyla yaptığımızı vurgulamak isterim. Bir birimizi anlamaya ve bir birimizin yaralarını sarmaya devam ettikçe gelecek elbette dün olduğundan daha güzel olacaktır."

Kaynak : PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA