Güncel
Giriş Tarihi : 09-05-2020 02:20

Başkan Dağtekin’den ‘Anneler Günü’ Mesajı

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Anneler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı

Başkan Dağtekin’den ‘Anneler Günü’ Mesajı

Dağtekin mesajında, manevi değerlerin yeniden hatırlanması için anneler gününün büyük önem taşıdığını kaydetti.

Bu özel günü anlamlandırmak için büyük görev düştüğünü ifade eden Dağtekin şu ifadelere yer verdi:

"Kovid-19 ile mücadele ettiğimiz bu dönemlerde toplumumuzun moral değerini daha yüksek tutmak adına Anneler Günü tam da ihtiyacımız olduğu bir döneme denk gelmesi, belki de bazılarımız için hüzünlü olsa da aslında bu özel günü  anlamlandırmak için bizlere ve çocuklarımıza büyük görevler düşüyor. İçinde bulunduğumuz dönem içerisinde hem geleceğe dair kaygılarınız hem de çocuk büyütmekteki kaygılarınızın daha da zorlayıcı olabileceğini öngörebilmek, bu sürecin ne kadar gerçekçi hedefler, doğru ve geçerli önleyici yaklaşımlarla aşılabileceğinin bilinciyle çok daha güçlü bir şekilde üstesinden gelmemize yardımcı olacaktır."

-"HER ANA ELİ ÖPÜLMEYİ HAK EDİYOR"

Dağtekin, koronavirüs salgını, dünyanın her yerinde günlük hayatı ve alışkanlıkları tamamıyla etkilediğini vurgulayarak, "Özellikle de evin ihtiyaçlarını karşılamak zorunda olan ebeveynlerin, bilhassa annelerin gün içinde devam ettirmeleri ve yönetmeleri gereken çok şey var. Peygamber Efendimiz (SAV)'in ‘Anne Cennet kapılarının ortasındadır'’ ve ‘Cennet annelerin ayakları altındadır’ sözlerinden de anlaşılacağı üzere annelik kıdeminin önemi bir başkadır. Öncelikle yaşına bakmadan tüm annelerimizin ellerinden öpüyorum. Çünkü her ana eli öpülmeyi hak ediyor.

Her ne kadar sosyal mesafe kurallarına riayet ettiğimiz günlerde olsak ta inşallah bu salgını bertaraf ettikten sonra annesi olan her kardeşimiz, anasının dizinin dibine otursun ve ellerini, ayaklarını öpsünler. Çünkü, Peygamber doğuranlar onlar, Mevlana'yı, Hacı Bayram-ı Veli'yi, Hz.Ömer’i , Hz.Osman’ı, Hz. Ebubekir'i, Hz. Ali'yi doğuranlar onlar."diye ifade etti.

Anne olmanın Allah'ın yeryüzüne indirdiği merhamet ve rahmete sahip olmak demek olduğuna işaret eden Dağtekin, mesajını şöyle sürdürdü:

"Rahmet kanadını görenlerdir onlar. Benim gibi annesi olmayanlarda, annelerinin kabrine giderek bir Fatiha okusunlar. Annelerimiz belki de bizlerden çok uzaktalar ama bir o kadar da yakındırlar. Anne olmak demek; Rabbimin yer yüzüne indirdiği merhamet ve rahmete sahip olmak demektir. Kim anne kadar sevebilir. Kim anne kadar merhamet edebilir.

Dünyanın en güzel kokusu anne kokusudur. Annemiz bizi iç dünyamızla tanıştırır. Anne kalpten hiç çıkmaz. Çünkü ruhu hep diridir. Bizi bırakıp bir anda gittiler. Hiç hazır olmadığımız anda bizi bırakıp gittiler. Özledik onları. Özlemeye de devam ediyoruz. Üstat Cahit Zarifoğlu’nun dediği gibi ‘bir çocuğun annesinin dizine kapanıp ağlayışındaki mutluluk ne güzel bir akşamın başlangıcı oluyor’. Kim istemez ki, mutluluğa giden o akşamın başlangıcını."

-"SEVGİ SÖZCÜKLERİNİ DAHA CÖMERT KULLANIN"

Dağtekin, annelerin hayatta iken değerinin bilinmesinin gerektiği belirterek, "Sevgi sözcüklerini daha cömert kullanın. Gidenin gelmediği bir dünyada yaşadığımızı, gittikten sonra hatırlamayın diye söylüyorum. Yerine koyamadığımız, koyamayacağınız sevgiye daha fazla sahip çıkın, yaşayın ve hissedin istiyorum. Annenin evladına kötü bir lafı, sözü bile duadır insana. Elbette şunu da aklımızdan çıkarmamalıyız; imanımız alemlerin Rabbine teslim ve itaatkârdır. Biz O'ndan geldik, O'na döneceğiz.

Biz siyasetçi ve idarecilere düşen ise annelerimizden öğrendiğimiz sabrı ve fedakarlığı kendimize şiar edinmek; insanlarımızı herhangi bir karşılık beklemeden, yürekten sevmek durumundayız. Bizler annelerimize layık olduğumuz müddetçe, onları her zaman baş tacı yaptığımız, onların gönüllerini hoş tuttuğumuz sürece iyi bir insan, iyi bir toplum, iyi bir devlet olduğumuzu gösteririz. Bu duygu ve düşüncelerle başta eşim olmak üzere bu anlamlı günde evlatlarını kucaklayamamanın hüznünü yaşayan, yüreği yaralı bütün şehit annelerimizin, Diyarbakır’da evlat nöbeti tutan annelerimizin, ülkemizin ve Adıyaman’ımızın bütün annelerinin ‘Anneler Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyor hürmetle selamlıyorum."şeklinde ifade etti.

Kaynak : PHA


@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA