Güncel
Giriş Tarihi : 10-05-2020 19:45

Polis Emeklileri Derneğinden İhtiyaç Sahiplerine Yardım

Adıyaman Polis Emeklileri Derneği hayırseverlerin hazırladığı yardım kolilerini ihtiyaç sahiplerine dağıttı.

Polis Emeklileri Derneğinden İhtiyaç Sahiplerine Yardım

Polis Emeklileri Derneği Adıyaman Şube Başkanı Hasan Bulur, yaptığı yazılı açıklamada, içinde bulunulan zor süreçte her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyacın olduğunu kaydetti.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye' de de etkisi altına alan koronavirüs salgınıyla ülke olarak mücadelenin devam ettiğini dile getiren Bulur, şu ifadelere yer verdi:

"Meydana gelen salgınla birlikte bir çok işyeri kapatıldı, insanlarımız eve kapandı. Özellikle kol emeği ile günlük yevmiye karşılığı çalışan vatandaşlarımız oldukça sıkıntı yaşamaya başladı. Devletimiz büyük bir devlet ve ilk günden bugüne bir yandan salgınla mücadele ederken, bir yandan da vatandaşlarımıza ekonomik anlamda destek olmak için elinden geleni yapıyor. Virüs salgını nedeniyle  içinde bulunduğumuz durum çok farklı ve her şeye devletimizden beklememek, işsiz kalan kardeşlerimize, ihtiyaç sahibi olan komşumuza, fakirimize sahip çıkmamız gerekir.

Bu nedenle içinde bulunduğumuz Ramazan ayını da fırsat bilip, fitre, zekat, gıda kolisi, giyecek gibi yardımlarda bulunmak vatandaşlık görevimizdir. Polis emeklileri derneği olarak yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde hayırseverimizden toparladığımız gıda ürünleri paketler haline getirerek, tespit etmiş olduğumuz ihtiyaç sahiplerine dağıttık. Az çok demeden herkes imkanı ölçüsünde ihtiyaç sahibi birine destek olursa bu sıkıntılı günleri en güzel şekilde atlatacağımızdan eminiz. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. İhtiyaç sahibi ailelerimize ulaştırmak üzere bizlere gıda yardımında bulunan hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz, Allah hayırlarını kabul eylesin."

Kaynak : PHA

@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA