Güncel
Giriş Tarihi : 14-05-2020 17:15

Hayır Elçisi Mehmet Ulum’dan Ramazan’da Yardım Seferberliği

Adıyaman’da yaptığı hayır işleriyle tanınan Mehmet Ulum, her yıl Ramazan ayında yapmış olduğu yardımları bu yılda gerçekleştirerek, maddi durumu iyi olmayan ailelere yardım kolilerini ulaştırıyor.

Hayır Elçisi Mehmet Ulum’dan Ramazan’da Yardım Seferberliği

Veren el ile alan eli buluşturan Adıyamanlı hayırsever Mehmet Ulum, yapmış olduğu hayır işlerini adeta bir görev olarak görüyor. Yaptığı hayır işleriyle de halk tarafından takdir edilen Mehmet Ulum, yardım kolilerini maddi durumu iyi olmayan ailelere teslime ederek, gönülleri fethediyor.

Her yıl geleneksel hale getirdiği yardım çalışmaları hakkında açıklamada bulunan hayır elçisi Mehmet Ulum, geçmiş yıllardan bu yana sürekli olarak yardım çalışmaları yaptığını söyledi.

-"DUA ETMELERİ HER ŞEYE BEDEL"

Bu çalışmaları yapmaktan haz aldığına değinen Ulum, şunları dile getirdi:

"Rabbim bizlere kuvvet verdikçe bu yardımları yapmaya devam edeceğim.  Bundan yıllar evvel İstanbul’da yaşadığım dönemlerde bile Ramazan ayında ve diğer aylarda maddi durumu iyi olmayan ailelere yardım ederdim. Bu yardımları da hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla Adıyaman ilimizde yapmayı kendime şiar edinmiştim.  Şimdi geriye doğru baktığımızda Allah’a hamdolsun hayır işlerinde 10 yılı geride bırakmışız. Bu 10 yıl içerisinde öyle aileleri ziyaret ettik ki, yardım kolilerini bıraktığımızda çok duygu dolu anlar yaşadığımız oldu. Yetim çocuklardan tutunda yaşlı ve kimsesiz insanların o acı dolu yaşamlarını görmek insanı apayrı bir dünyaya götürüyor. Bu aileleri ziyaret ettikten sonra daha çok insanlara ulaşmak istiyorsunuz.

Aradan 1 yıl geçse bile Ramazan ayı geldiğinde yardım götürdüğümüz insanların bizlerin yolunu gözlediği bile oluyor.  Allah’ımıza hamdolsun ki, 10 yıldan bu yana insanlarımıza bu yardımları yapıyoruz. Adıyaman ilinde yapmış olduğum bu bireysel çalışma kimi zaman vakıf çalışmalarının önüne geçiyor. Sosyal medya yoluyla yapmış olduğumuz çalışmaları gören hayırseverler bizzat bana ulaşarak, maddi durumu iyi olamayan ailelere yardım yapacaklarını ifade ediyorlar. Her yıl olduğu gibi bu yılda Ramazan ayı içerisinde ihtiyaç sahibi ailelerimize yardım ediyoruz. Yapılan yardımlarda bu ailelerin evlerindeki sıcak aşlarına bir katkımız oluyorsa ne mutlu bize. Çocukların ve bu insanların bizlere dua etmeleri herşeye bedeldir."

 

Kaynak : PHA

@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA