Güncel
Giriş Tarihi : 15-05-2020 15:05

Maskeler Adıyaman Belediyesi’nden

Adıyaman genelinde uygulamaya konulan maskesiz sokağa çıkma yasağı için kolları sıvayan Adıyaman Belediyesi, ihtiyaç duyan halkın maskeye daha kolay ulaşabilmesi için Demokrasi Parkı önünde stant açarak ücretsiz maske dağıtmaya başladı.

Maskeler Adıyaman Belediyesi’nden

Adıyaman İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun, koronavirüs salgınının toplum sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek adına il genelinde tüm vatandaşların 14 Mayıs Perşembe günü saat 23.59’dan itibaren maske takmadan sokakta, kamuya ait açık ve kapalı alanlarda ve araçlarda bulunmalarını yasaklaması üzerine kolları sıvayan Adıyaman Belediyesi, maske ihtiyacı olan vatandaşların maskelere kolaylıkla ulaşabilmesi için şehrin işlek noktalarında stant açıp, ücretsiz maske dağıtmaya başladı.

Konu ile ilgili bilgi veren belediye yetkilileri, Zabıta Müdürlüğü tarafından Demokrasi Parkı önünde açılan stantta ihtiyaç duyan vatandaşlara ücretsiz maske dağıtılmaya başlandığını söyledi.

Demokrasi Parkı önündeki stant dışında tüm mahalle muhtarlıklarına maske dağıtıldığını da sözlerine ekleyen yetkililer, mahalle sakinlerinin istedikleri zaman maske ihtiyacını mahalle muhtarından da karşılayabileceğini dile getirdi.

Adıyaman Belediyesi’ne dağıttığı ücretsiz maskelerden dolayı teşekkür eden vatandaşlar ise koronavirüsten korunma adına alınan kararın doğru olduğunu savundu.

Kaynak : PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA