Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 16-07-2020 07:55

Gölbaşı’nda, '15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' etkinliği

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri düzenlendi.

Gölbaşı’nda, '15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' etkinliği

Düzenlenen anma etkinliğine Gölbaşı Kaymakamı Mutlu Köksal,Belediye Başkanı İskender Yıldırım,Belde belediye başkanları,siyasi parti temsilcileri,daire amirleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. 

15 Temmuz Demokrasi Meydanında saygı duruşu,istiklal Marşı ve sela okunmasıyla başlayan etkinlikler Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

Gölbaşı Belediye Başkanı İskender Yıldırım yaptığı açılış konuşmasında,”Darbelerden çok çeken ve bir daha böyle bir deneyimi yaşamak istemeyen milletimiz,büyük bir sağduyu ve kararlılıkla 15 Temmuz 2016’daki girişimi engelleyerek bayrağına iradesine,demokrasisine ve hepsinden önemlisi geleceğine sahip çıkmıştır.Tarihte bir çok örneğine tanık olduğumuz bu direniş milli kimliğimizin birlik duygumuzun en önemli göstergesidir.

Bu tür anti demokratik girişimlere  ve terör örgütü yapılanmalarına karşı  daha güçlü ve kararlı olan yüce milletimiz vatanseverliğini dünyaya örnek olacak şekilde  sergilemiştir. Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir”sözü bu kalkışmada da önemini göstermiştir.Türk halkı onurlu duruşunu tüm dünyaya ilan etmiştir.Bu vesileyle demokrasiye sahip çıkan ,egemenliğini korumak için canını veren 251 şehidimizi ve yüzlerce gazimizi saygıyla yad ediyorum.Allah bir daha bu asil millete böyle kara bir gece yaşatmasın."ifadelerini kullandı.

Gölbaşı Kaymakamı Mutlu Köksal ise, ”Yok oluştan var oluşa,karanlıktan aydınlığa dönüşün sembolü olan 15 Temmuz gecesi vatan millet ve demokrasi uğruna hayatını kaybeden şehitlerimizi saygı,minnet ve rahmetle anıyor,tanklara karşı dim dik duran,ölüme meydan okuyan gazilerimizi de en kalbi duygularımla selamlıyor,acılarını paylaşıyorum.Kıymetli Gölbaşılılar.Bu hain darbe girişimi Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliği,aziz milletimizin feraseti ve inancıyla bozguna uğratılmış,milletimizin bu mücadelesi de yeni bir başlangıcın adımı olmuştur.Bu güzel ülke artık 15 Temmuz 2016 öncesinden çok daha güçlüdür.Şehitlerimizin kanıyla sahip çıktığı bu vatan topraklarına ve bu vatan topraklarını yükseltmek hepimizin ve gelecek nesillerimizin boynunun borcudur.”şeklinde ifade etti.

Etkinlikler günün anlam ve önemi ile ilgili şiirlerin okunması 15 Temmuz kısa filminin sunumu,şehitler için Gölbaşı Müftülüğü tarafından yapılan Kur’an-ı Kerim hatminin ilçe Müftüsü Abdullah Yıldırım tarafından duasının yapılması ve demokrasi nöbeti ile sona erdi.

Kaynak : PHA

@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA