Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 19-09-2020 14:40

Çelikhan Kaymakamı Uçar, Gaziler Günü mesajı

Adıyaman'ın Çelikhan Kaymakamı Necdet Uçar, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Çelikhan Kaymakamı Uçar, Gaziler Günü mesajı

Kaymakam Uçar, mesajında üzerinde yaşanılan coğrafyanın aziz millet için bir vatan haline dönüşmesi, şehit ve gazilerin canları pahasına verdikleri ulvi mücadele ile gerçekleştiğini kaydetti.

Türkiye'nin her karış toprağında vatanını bayrağını ve kutsal değerlerini korumak ve savunmak için en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen bu uğurda vücut bütünlüğünü ve sağlığını kaybeden gazilerin, milletin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleri olduğunu vurgulayan Uçar, şunları ifade etti:

"Milletimiz, şehitlerimizi ve gazilerimizi her zaman sevgi ve saygıyla anmaktadır. Vatanseverlikleriyle övündüğümüz, unutulmaz fedakarlıklarıyla örnek aldığımız gazilerimize, saygın kişiliklerine yaraşır hayat şartları sunmak görevimizdir.
Şehitlik mertebesine ve gazilik unvanına ulaşmış olan tüm vatan evlatlarına karşı yapılacak en anlamlı teşekkürün, onların bizlere emanet ettiği ülkemize, milletimize, bayrağımıza, demokrasimize sahip çıkmak ve ülkemizi her anlamda daha iyi seviyelere taşımak olduğuna inanıyoruz.

Bu vesileyle, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e 'Mareşal Rütbesi' ile 'Gazilik' unvanının verilişinin 99. yıldönümünde tüm gazilerimizin Gaziler Günü’nü kutluyorum. Aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle anarken, hayatta olan gazilerimize minnet duygularımı ifade ediyor, değerli aileleri ile birlikte sağlıklı ve huzur dolu bir ömür temenni ediyorum."

Kaynak : PHA@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA