Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 22-09-2020 21:35

Malatyalı üreticiler kendi ürünlerini vatandaşa kendileri satacak

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Sümer Park içerisinde bulunan 14 dükkanın tadilatını tamamlayarak üretici ile vatandaşı buluşturacak ‘Üretici Pazarı’ projesini hayata geçiriyor.

Malatyalı üreticiler kendi ürünlerini vatandaşa kendileri satacak

Malatya Büyükşehir Belediyesinin yaptığı yazılı açıklamada, Büyükşehir  Belediye Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından çalışmaların tamamlandığı 14 dükkana bazı ilçeler ilçeleriyle özdeşleşmiş ürünlerini getirerek teşhir ve satışına başladığı bildirildi.

Açıklamada, Malatya Büyükşehir Belediyesinin girişimleri sonucunda kurulan Üretici Pazarı, üretici ve tüketicinin aracısız bir şekilde bir araya getirdiği belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

"Malatya ili sınırları içerisinde üretilen her ürünün yer alabileceği ve ilçelerin kendi kültürlerini tanıtabilecekleri bir etkileşim alanı yapılan çalışmalar sonucunda Malatya’ya kazandırılmış olacak. Her ilçe, kendisine tahsis edilmiş yaklaşık 15 -20 m2 kapalı ve açık satış ve teşhir alanlarında kendi sınırları içerisinde üretmiş oldukları tarımsal ürünleri, el işleri ve işlenmiş gıda gibi ürünlerini vatandaşlarımızın beğenisine sunmuş olacak. Üretici Pazarı projesi üretici ve tüketicileri bir araya getiren ve bire bir ilişkiye dayalı olan bu model Malatya ilimize ve üreticimize değer katacaktır. Üretici pazarının kurulması, üreticilerimizin ellerinde çıkan bu ürünlerin kıymetinde karşılık bulmasına, tüketicinin nitelikli yerel ürünlere ulaşım kolaylığına ve kır-kent arasındaki kültürel ve sosyal etkileşimin sağlanmasına hizmet edecek."

Haftanın 7 günü hizmet verecek Üretici Pazarı’nın ürünlerin satışı ve teşhiri dışında söz konusu pazar alanında yer ayrılmış etkinlik alanının varlığı ile ilçelerin kendi kültürlerini etkinliklerle tanıtabilmelerine imkan tanıyacağı kaydedilen açıklamada, diğer ilçelerinde pazarda yerlerini almaları ile birlikte tam anlamışla hizmete geçerek vatandaşların hizmetine girmiş olacağı belirtildi.

Kaynak : PHA@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA