Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 29-09-2020 15:35

Vali Çuhadar’dan AFAD ve 112 Acil Çağrı Merkezine ziyaret

Kamu kurumlarının faaliyet ve çalışmalarını yakından takip etmek amacıyla kurum ziyaretlerine devam eden Vali Mahmut Çuhadar, ziyaret programı kapsamında İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile 112 Acil Çağrı Merkezini ziyaret ederek, yürütülen faaliyet ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Vali Çuhadar’dan AFAD ve 112 Acil Çağrı Merkezine ziyaret

Ziyaretlerine ilk olarak AFAD’la başlayan Vali Mahmut Çuhadar’ı kurum girişinde İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Ertuğrul Altuğ ve şube müdürleri karşıladı. 

Karşılama sonrası Vali Çuhadar, AFAD Müdürü O. Ertuğrul Altuğ’dan afetlere yönelik alınan tedbirler ve kurumun afetlere müdahale kapasitesi, AFAD’ın arama kurtarma birliği çalışmalarında kullandığı araç-gereç ve teçhizatlar ile AFAD tarafından yürütülen faaliyet ve çalışmalar hakkında brifing aldı. 

Brifing sonrası kurumun hizmet birimlerini gezerek incelemelerde bulunan Vali Çuhadar, personele çalışmalarında başarılar diledi. 

AFAD ziyareti sonrası 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğüne geçen Vali Çuhadar, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Seydi Körede’den Adıyaman’daki ambulans, asayiş, yangın, AFAD ve tüm acil yardım numaralarının tek merkezden yönetilmesi amacıyla yapım çalışmaları devam eden 112 Acil Çağrı Merkezi Hizmet Binası inşaatının son durumu ile yürütülen faaliyet ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

Kaynak : PHA


@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA