Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 30-09-2020 11:05

CHP'li Binzet'ten Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırısına tepki

CHP Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet, "Türkiye'nin Azerbaycan'a her türlü desteği vermek zorunda." dedi.

CHP'li Binzet'ten Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırısına tepki

Binzet, Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırısı nedeniyle basın açıklamasında bulundu.

Ermenistan'ın Azerbaycan'a müdahalesinin kabul edilemeyeceğini vurgulayan Binzet, şu ifadelere yer verdi:

"Ermenistan'ın bölge barışını tehdit eden bu tutumunu kabul edemeyiz. Bu uluslararası hukukun açık ihlalidir. Bu terördür.Yukarı Karabağ'daki Ermenistan işgali, zaten bölgemizde kanayan bir yaradır. Yıllardır süren bu işgal hem bölge güvenliğini hem de refahını tehdit etmektedir.Çatışmaların yaşandığı coğrafya ülkemizin Kafkasya ile bağlantısı için stratejik önemdedir. Bakü-Tiflis-Ceyhan boru hattı gibi önemli uluslararası stratejik tesisler çatışma bölgesine yakındır. Bu nedenle Türkiye Cumhuriyeti olarak olayları tüm boyutlarıyla dikkatlice değerlendirmeliyiz. Meselenin uluslararası hukuk zemininde çözümü için Azerbaycan'a her türlü desteği vermek zorundayız."

"Kalbimiz Azeri kardeşlerimizle beraberdir"

Yukarı Karabağ meselesinin barışçıl yollarla çözümü için önceliğin belli olduğunu dile getiren Binzet, "Kamuoyunu yanıltmak adına Adıyaman AK Parti Milletvekili Halil İbrahim Fırat CHP inin bu konudaki hasiyetini ve mecliste tüm partilerin ortak deklarasyonunda imzasını yok sayan açıklamalarda bulunmuştur.Sayın vekilin partimizin yıllardır Azerbaycan’a olan kurumsal desteğini yok sayan açıklamaları gerçeklerle bağdaşmamaktadır. Açıklama kamuoyunda algı yaratmaya dönüktür." şeklinde ifade etti.

"Azerbaycan'ın acısı bizim de acımızdır"

Binzet, buna karşılık olarak CHP Adıyaman il örgütü olarak deklarasyondaki ortak imzalara binaen Ermenistan, daha önce işgal etmiş olduğu bölgelerden askerlerini derhal geri çekmelerini istediklerini vurgulayarak, sözlerini şöyle tamamladı:

"Cumhuriyet Halk Partisi olarak, yaşanan saldırıda şehit olan Azeri kardeşlerimize bir kere daha Allah'tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar diliyoruz.Azeri kardeşlerimizin ve Azerbaycan'ın acısı bizim de acımızdır. Cumhuriyet Halk Partisi olarak kalbimiz, dualarımız ve desteğimiz Azeri kardeşlerimiz ve Azerbaycan Cumhuriyeti ile beraberdir."

 

 

Kaynak : PHA


@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA