Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 07-10-2020 13:45

İl Müdürü Kiyas, Gölbaşı ilçesinde sebze üreticileri ile görüştü

Adıyaman Tarım ve Orman İl Müdürü Nurettin Kiyas, Gölbaşı ilçesindeki sebze üreticilerini ziyaret ederek fikir alışverişinde bulundu.

İl Müdürü Kiyas, Gölbaşı ilçesinde sebze üreticileri ile görüştü

Adıyaman Tarım ve Orman İl Müdürü Nurettin Kiyas, sebze üreticilerini beraberinde ilgili şube müdürleri ve teknik personelle ziyaret etti.

"Örtüaltı üretim potansiyeli artırılması gerekmektedir"

İl Müdürü Nurettin Kıyas, burada yaptığı konuşmasında, "Sebzecilikte üretimin devamlılığı, kalite ve verimin arttırılması için mutlaka örtüaltı üretim potansiyelimizin arttırılması gerektiğini, Bakanlık olarak mevcut imkanlar dahilinde üreticilerimize her türlü desteğin verileceğini, gerek Kırsal Kalkınma Destekleri, gerekse de diğer kamu kurumlarının destekleyeceği projeler ile bu konuda üreticilerimize destek olacaklarını." ifade etti.

Üretici desteklenmeyi bekliyor

Ziyaretten memnuniyet duyan sebze üreticileri ise Gölbaşı ilçesinin verimli arazileri ve uygun iklimi ile sebze üretimine oldukça elverişli bir yer olduğunu, sebze tarımı yapabilmenin ilk şartı olan sulama imkanlarının ziyadesiyle mevcut olduğunu, ancak mevcut üretimin arttırılması için daha fazla desteklenmelerinin gerektiğini kaydetti.

Gölbaşı İlçe Müdürlüğü'ne ziyarette bulunan Kıyas, ilçe müdürlüğü personeli ile tanışarak yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

Kaynak : PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA