Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 07-10-2020 15:40

Başkan Alkayış: Ailemizi genişletmek istiyoruz

AK Parti Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, 19 Eylül’de yapılan kongre sonrası başladığı ilçe başkanlığı görevine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Başkan Alkayış: Ailemizi genişletmek istiyoruz

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, Merkez İlçe Başkanlığı seçimi ve yeni yönetimine dair bilgi verdi.

Başkan Alkayış, kongrenin pandemi kuralları çerçevesinde yapıldığını ve örnek gösterilecek şekilde yapıldığını anımsattı.

"Yönetimimiz yüzde 81 oranında değişime gidildi"

 19 Eylül Cumartesi günü Adıyaman kalıcı semt pazarında pandemi şartlarına uygun olarak 7. Olağan Kongrelerini yaptıklarını hatırlatan Alkayış, şunları dile getirdi:

"Bu kongremiz hem düzenleniş tertip açısından hem de belki de coşku açısından örnek gösterilebilecek bir kongredir. Pandemi kuralları, maske, mesafe ve hijyen kurallarına titizlikle uygulandığı ve hiçbir olumsuzluğun yaşanmadığı rol model bir kongre oldu. Tahminim bundan sonra Adıyaman'ımızda icra edecek olan tüm kongreler içinde bir örnek oldu. Yani hem faaliyetinizi aksatmayacaksınız kongrenizi yapacaksınız hem de pandemiye karşı en titiz şekilde davranacaksınız. Ben delegelerimize, Adıyaman halkımıza, siz değerli basın üyelerinize çok teşekkür ediyorum gerçekten ilginiz ve alakanız takdire şayandı.

Biz yaklaşık 3 yıldır bu görevdeyiz. 19 Eylül'de 2020'de  kongremizi yaparak yeni bir sürece merhaba dedik. Yönetimimiz yüzde 81 oranında değişime gidildi. Bugüne kadar görev yapan bütün arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum."

Alkayış, mevcut yönetimin üçte birini yine görevlendirdiklerini ve devam ettiklerini belirterek, "Üçte birini kuruluşundan bugüne kadar AK Partimize görev yapmış tecrübeli arkadaşlarımızdan oluşturduk. Üçte birini de siyasete ilk defa giren genç dinamik arkadaşlarla karma şekilde bir yönetim meydana getirdik. Bu süreçte il başkanımızın, milletvekillerimizin, belediye başkanımızın, kadın ve gençlik kolları başkanlarımızın da fikirleri bizim için kıymetliydi. Hepsini de fikrini alarak hem tecrübeyi hem de dinamizmi bir arada tutan bir liste oluşturmaya çalıştık."şeklinde kaydetti.

Adıyaman'ın belli dengeler üzerinde bulunduğunu ifade eden Alkayış, "Hem sosyolojik olarak hem toplumsal olarak Adıyaman'ımızın bütün renklerini, bütün beklentilerini listemizde yönetim kadememizde yansıtmaya çalıştık. Genel merkezimiz tarafından da gerçekten uygun görüldü ve Adıyamanlı delegelerimiz beni ve yönetimimi oyları ile destekleyerek yeniden görevlendirdiler."dedi.

"AK Parti davamızı Adıyaman'ımızda bir adım daha ileri götürmek"

Alkayış, üye çalışmalarının artacağını ve vatandaşları üye olmaya davet ederek, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Önümüzdeki süreçte bizim en büyük gayretimiz, çalışmamız üye sayımızı arttırmak olacak. Bunu hem kongre konuşması da söyledim hem mazbata törenin de söyledim yine bütün Adıyamanlı hemşerilerime duyurusunu yapalım. Biz mazbatamızı aldıktan sonra hemen yönetim kurulumuza toplantımızı yaptık. Yürütmemizi oluşturduk. Şu an bizim başkan yardımcılarından oluşan yürütmede iki arkadaşımızda görevlerini aldılar ve kendi alanlarında çalışmalarını yürütüyorlar. Bütün çabamız AK Parti davamızı Adıyaman’ımızda bir adım daha ileri götürmek. Zaten Adıyaman'ın cumhurbaşkanımıza, AK Partimize her dönem büyük destek veriyor. Bu desteği üyelere tevil etmek istiyoruz. Ailemizi biraz daha genişletmek istiyoruz. Sizler aracılığıyla Adıyamanlı bütün hemşerilerimizi büyük aileye bu güzel aileye Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Genel Başkanı olduğu bu partimizde dava arkadaşlığına davet ediyoruz.

Hemşerilerimizi partimize üye olmaya çağırıyoruz. İnşallah pandemi süreci yine belli kurallar çerçevesinde hemşerilerimizle bir araya gelerek partimizi vatandaşlarımızla buluşturarak yolumuza devam edeceğiz. Adıyaman'ımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Ben bu süreçte destek olan herkese teşekkür ediyorum ve bu yeni süreçte de bütün hemşerilerimizden hayır dualarını bekliyoruz. İnşallah hayırlı ve uğurlu olur."

Kaynak : PHA@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA