Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 14-10-2020 14:45

Başkan Deniz: Heyecanımız kaygılarımızdan daha büyük

Eğitim-Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz, yüz yüze eğitimin başlamasına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Deniz: Heyecanımız kaygılarımızdan daha büyük

Eğitim-Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz, açıklamasında, "Uzun zaman oldu öğrencilerimizle okulda buluşmayalı. Bu hafta 2-3-4-8-12.sınıfların da okula başlamasıyla birlikte okul hasreti önemli oranda bitecek."dedi.

Deniz, açıklamasına şöyle devam etti:

"Heyecanımızla birlikte kaygılarımız da var doğru. Kaygıları gidermek tedbiri artırmakla olur. Bugünü sürekli kılmak için bakanlığımız öncelikle felaket tellallığı yapmak isteyenlere prim vermemelidir. Okulları açmak için yeterli bütçe ve personel ihtiyacı konusunda yakınmakla birlikte,gecesini gündüzüne katıp okulu başlatabilmek için işine asılanları yüreklendirmeli. Ülkemizin en önemli gündemi bizce çocuklarımızın eksiksiz şekilde eğitimini alabilmesi olmalı.Okullar açıldı. Kervan yolda düzülür ve bir şekilde okullar mali sorunlarını çözerler denilmemeli ve mali açıdan okullar rahatlatılmalı. Okullarımızın maske,temizlik malzemesi ihtiyacı aksatılmadan karşılanmalıdır."

Deniz, bu süreçte uzaktan eğitim ve yüz yüze eğitimin birlikte sürdürüldüğünü hatırlatarak alınması gereken tedbirleri şöyle sıraladı:

"Uzaktan eğitim ile görülecek dersleri öğrencilerin eksiksiz alabilmesi için imkansızlıkları olan öğrencilere imkan/fırsat eşitliği sağlanmalıdır. Bu hafta boyunca okul öğretmenler,ilçe MEM’ler okullarla, İl MEM’ler ilçe ile,Bakanlık İl MEM’lerle günlük değerlendirme yapmalıdır. Okullar ihtiyaç halinde mobil sağlık ekiplerine ulaşabilmeli ve mobil sağlık ekiplerince anında desteklenmeli. Okul idareleri ilk haftanın stresini yönetme konusunda sağduyulu davranmalı. Öğretmen arkadaşlarımız bu süreçte her zamankinden daha fazla yük alacaktır inanıyoruz.
Salgının uzun sürmesinden kaynaklı olarak işleri olumsuz etkilenen,ekonomik zorluk çeken aileler var. Öğrencilere yönelik okul kıyafeti gibi aşırı kuralcı tavırlardan uzak durulmalı.Tertip ve düzen için de temiz kıyafetle gelen öğrenci yeterli görülmeli bu konularda esnek yaklaşılmalı.

TMM (temizlik+maske+mesafe) konusunda esnek davranılmamalı ve taviz verilmemeli. Okullar toplum için düzenleyici kurumlardır. Okullardaki tutarlı yaklaşımlar toplumun tamamına yayılır ve bazen öğrenciler büyükleri şekillendirirler bu unutulmamalıdır. Milli Eğitim Bakanlığı sosyal paydaşların öneri ve fikirlerini almalı ve bu hafta eğitim sendikaları ile bir araya gelmeli,eğitim çalışanları ve eğitim örgütlenmeleri olarak Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte bu süreçte topyekûn sorumlulukla hareket etmeliyiz.En iyi eğitim;yüz yüze,örgün eğitimdir. Bunu herkes özümsedi bu süreçte. Eğitim-Bir-Sen Adıyaman Şubesi olarak heyecanımızın kaygılarımızdan büyük olduğunu ifade ediyor tüm eğitim çalışanlarımıza kolaylıklar diliyor, ilk haftayı olumlu haberlerle atlatmayı temenni ediyoruz."

Kaynak : PHA

@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA