Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 21-10-2020 14:05

Başkan İnan'dan 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü mesajı

Yaman Medya Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim İnan, "Bağımsız, bağlantısız bir medya hak ve özgürlükler çerçevesinde ifa ettiği bu hizmetlerin zorlukları nedeniyle her türlü takdiri hak etmektedir." dedi.

Başkan İnan'dan 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü mesajı

Başkan İnan, yayımladığı mesajda, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Gününün devri Osmanlı’da 1860 yılının 24 Temmuz günü ilk özel gazete olan Tercüman-ı Ahval’in yayın hayatına başladığı gün olması dolayısıyla kutlandığını kaydetti.

Gazeteciliğin bütün ülkelerde dördüncü kuvvet olarak tanımlandığını belirten İnan, şu ifadelere yer verdi:

"Yasama, yürütme ve yargıdan sonra dördüncü kuvvet olarak medya vardır. Bağımsız, bağlantısız bir medya hak ve özgürlükler çerçevesinde ifa ettiği bu hizmetlerin zorlukları nedeniyle her türlü takdiri hak etmektedir. Bu bağlamda basın yayın organları içerisinde çalışan muhabirinden, sayfa editörüne, yazarlarından, matbaasında çalışan tüm meslaktaşlarlarımız çok önemli görevler ifa etmektedirler. Mesleğini onurla icra eden basın emekçilerinin 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü'nü kutluyorum. Gece gündüz çalışan, demokrasinin yanında saf tutan, millet için yazan, emek veren kamuoyuna haber ve bilgi akışını tarafsız bir biçimde yansıtmak, toplumsal sorunları dile getirmek, demokrasi ve gelişimine katkı sağlamak için gece gündüz demeden, zaman zaman zor şartlar altında uğraş veren şehrimizde faaliyette bulunan yaygın ve yerel medya mensuplarının, yerel ve bölgesel gazete, dergi, radyo, internet ve televizyonlarımız ile bölgesel ve ulusal ajanslarımızda görev yapan meslektaşlarıma çalışma hayatlarında başarılar diliyorum."

Kaynak : PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA