Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 27-10-2020 16:10

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı yapıldı

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu'nun 2020 yılı 4'üncü olağan toplantısı Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar başkanlığında gerçekleştirildi.

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı yapıldı

İstihdam ve mesleki eğitim politikalarının oluşturulması, istihdamı koruyucu, geliştirici ve işsizliği önleyici tedbirler ile uygulanacak aktif işgücü programlarının belirlenmesi amacıyla Vali Mahmut Çuhadar Başkanlığında İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2020 yılı dördüncü toplantısı yapıldı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu, Çalışma ve İşkurumu İl Müdürü Mehmet Emin Yücekaya, İl Özel İdare Genel Sekreteri Sami Işık, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hacı Daştan, Ticaret İl Müdürü Ömer Uslu, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ziya Duranay ve Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri katıldı.  

İşsizliğin giderilmesi, istihdamın artırılması, çalışma hayatındaki sorunlar ve çözüm önerilerinin görüşüldüğü toplantıda bir sunum gerçekleştiren Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mehmet Emin Yücekaya, 2020 yılı içerisinde gerçekleştirilen program ve projeler hakkında kurul üyelerine bilgiler verdi.

Toplantıda konuşan Vali Çuhadar, "İşgücünün istihdam edilebilirliğini artırmaya yönelik işgücü yetiştirme ve mesleki eğitim programları kapsamında 2020 yılı içerisinde toplam 692 Mesleki Eğitim Kursu ve İşbaşı Eğitim Programı düzenlenmiş, bu programlardan 3 bin 378’i erkek, 4 bin 068’i kadın olmak üzere toplam 7 bin 646 kişi faydalandırılmıştır. koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle İşverenlerimizce geçici olarak çalışma süresinin azaltılması veya faaliyetin tamamen veya kısmen durdurulması sonucu bin 518 işverenimiz kısa çalışma ödeneği başvurusunda bulunmuş, haziran ayı sonu itibariyle 8 bin 676 çalışana Kısa Çalışma Ödeneği desteğinde bulunulmuştur. 2020 yılı içerisinde Kısa Çalışma Ödeneği, Aktif İşgücü Hizmetleri ve Toplum Yararına Programlar kapsamında, 111 milyon 550 bin Türk lirası ödeme yapılmış olup, işsizlik sigortası kapsamında yapılan 17 milyon Türk lirası ödeme ile birlikte işsiz vatandaşlarımıza toplam 128 milyon 550 bin Türk lirası maddi destek sağlanmıştır. İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu kararları doğrultusunda 2020 yılı dördüncü çeyreğinde de işgücü ihtiyacının giderilmesine ve istihdamın arttırılmasına yönelik mesleki eğitim faaliyetlerine devam edilecektir."ifadelerini kullandı.

Kaynak : PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA