Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 27-10-2020 19:30

İYİ Partili Doğan: Adıyaman'ın en eski modern binasını kimler, neden yok edecek?

İYİ Parti Adıyaman İl Başkanı Kenan Doğan, Adıyaman Belediyesi yeni meclis kararı ile vali konağı alanının plan değişikliği ile ticaret alanı kullanımına dönüştürülme kararına ilişkin açıklamada bulundu.

İYİ Partili Doğan: Adıyaman'ın en eski modern binasını kimler, neden yok edecek?

Başkan Doğan, alınan kararın Adıyaman'ın en eski modern binasının yok edilmesine yönelik bir karar olduğunu savundu.

Adres tarifinde dahi binanın adının sık sık kullanıldığının altını çizen Doğan,şunları dile getirdi:

"İşin doğrusu  eski Mahmut Demirtaş döneminde büyük bir para harcayarak tamamen yenilendi ve hizmete sunuldu şimdi birileri burayı ana bulvara cephe olmamasına rağmen amacı  belli bir hizmete sunmak üzere imar değişikliği teklifinde bulunmuş ve ilgili kurumda istek kamudan geldiği için önüne arkasına bakmadan meclisten geçmesini sağlamış. Şimdi soralım bu istek siyasi gücü olmayan bir garibandan gelseydi düzenleme aynı şekilde yapılır mıydı?Bence hayır."

Doğan, binanın vali tarafından terk edilmesi halinde Adıyaman yöresel yemeklerinin yapıldığı, harfane gecelerinin düzenlendiği il dışından gelenlerin ağırlanabileceği bir mekan olarak düşünülmesine rağmen daha önceki il özel idaresi yöneticileri, İl Genel Meclisi üyeleri ve valilerin düşüncesinin bu yönde olduğuna dikkat çekerek, ne oldu? kim etkiledi de kararın bu şekilde alınmasına sebep olundu?diye sorguladı.

Doğan, "Şimdi asıl olan bu duruma sebep olan şahısların kim olduğu ve asıl planın ne olduğunu araştırıp ortaya çıkarmak."ifadesini kullandı.

Kaynak : PHA@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA