Advert Advert Advert Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 03-11-2020 12:45

Hayırserver doktorlardan köy okuluna kütüphane desteği

Eğitime katkıda bulunmak isteyen hayırseverler, Kahta Büyükbağ Köyü Ortaokulu'na kütüphane yaptırarak kitap desteğine bulundu.

Hayırserver doktorlardan köy okuluna kütüphane desteği

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi 1973 yılı mezunları, ‘O çocuklar da bizim çocuklarımızdır’ projesi kapsamında Büyükbağ Ortaokuluna kütüphane rafları yaptırdı.

Daha sonra yarının büyüklerinin eğitim faaliyetine destek olmak isteyen hayırseverler, köy okuluna yaklaşık 250 kitap ve kırtasiye bağışında bulundu.

Geleceğin teminatı olan çocuklara yapılan bu yardımlara teşekkür eden Kahta Büyükbağ Köyü Ortaokulu Okul Müdürü Ziya Duran, “Çocuklarımızın kütüphane ve kitap ihtiyacı bulunuyordu. Bunu daha önce okulumuza BOCCE oyun sahasının İzmir Kız Lisesi 6/B mezunları tarafından kurulmasında destekleri olan Melek Köksal Erkişi ile paylaştık. Daha sonra Melek Köksal, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi 1973 yılı mezunlarına yardım talebimizi iletti. Hayırseverlerimiz tarafından okulumuza kütüphane rafları yapıldı. Kütüphanemiz yaklaşık 250 kitap ile öğrencilerimizin hizmetine açıldı. Başta Melek Köksal Erkişi ve Abdullah Ceran olmak üzere tüm hayırseverlerimize teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

1973 Ege Tıp Fakültesi mezunları olarak düşünebilen, düşündüğünü faaliyete geçirebilen, milli ve manevi değerlerine bağlı bireylerin yetiştirilmesine destek olmak istedikleri belirten Dr. Abdullah Ceran ise şunları ifade etti:

“Devre arkadaşlarımızla eğitim öğretime önem vermekteyiz. Geleceğe dair yapılacak en büyük yatırımın eğitime yönelik yapılan yatırımlar olduğu düşüncesinden hareket ediyoruz. Bu doğrultuda Büyükbağ köyümüzde kütüphane kurulması ve kitap temini noktasında arkadaşlarımızla beraber elimizden geldiğince karınca kararınca destek olmak istedik. Mütevazi bir kitap rafı ile bir miktar kitap temin ederek okulumuza bağışladık."

Eğitim öğretim kalitesinin artırılmasına yönelik yatırımlardan onur duydukları belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen de, eğitime atkılarından ötürü 1973 Ege Tıp Fakültesi Mezunları, İzmir Kız Lisesi 6/B Mezunları ve okul idaresi ile öğretmenlerine teşekkür etti.

Kaynak : PHA


@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA