Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 13-11-2020 15:50

Başkan Kılınç, deprem tedbirlerini TRT GAP’ta anlattı

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, TRT GAP Radyosu’na konuk olarak Adıyaman’da meydana gelebilecek olası bir deprem için alınan tedbirler hakkında bilgi verdi.

Başkan Kılınç, deprem tedbirlerini TRT GAP’ta anlattı

Adıyaman Belediyesi, son olarak İzmir’in Seferihisar ilçesinde meydana gelen ve birçok ilde hissedilen 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından yeniden gündemi meşgul eden deprem konusunda tedbirlerini almaya devam ediyor.

Adıyaman Belediyesi’nin Adıyaman Valiliği ve diğer kurumlarla birlikte sürdürdüğü deprem tedbirlerini, konuk olduğu TRT GAP Radyosu’nda anlatan Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, halk olarak da bilinçlenmenin önemine dikkat çekti.

Açıklamasında, 1. ve 2. derece deprem kuşağında yer alan Adıyaman’da meydana gelebilecek olası bir deprem için hazırlıklarının sürdüğünü de sözlerine ekleyen Başkan Kılınç, bunun için Adıyaman Valiliğinin öncülüğünde çalışmaların devam ettiğini belirtti. Belediye Başkanı Kılınç, ayrıca, Adıyaman Belediyesi olarak kendilerinin de kaçak yapılaşmaya karşı savaşmak başta olmak üzere, kentsel dönüşüm ve olası bir deprem anında toplanma alanlarının belirlenmesi konularında çalışmalar yaptıklarını dile getirdi.

Başkan Kılınç konuşmasının sonunda Adıyaman Belediyesi tarafından tamamlanan ve proje aşamasında olan çalışmalar hakkında da bilgi verdi.

Kaynak : PHA


@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA