Güncel
Giriş Tarihi : 24-11-2020 20:20

Kahta basını Kaymakam Koç ile bir araya geldi

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde Kahta Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Mustafa İşeri ve beraberindeki basın heyeti, Kahta Kaymakamı Abdil Koç’u ziyaret ederek, Eğitimci-Gazeteci Hacı Bozkurt’un isminin Kahta Öğretmenevi’ne verilmesini talep etti.

Kahta basını Kaymakam Koç ile bir araya geldi

Kahta Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Mustafa İşeri, beraberindeki basın heyeti ile birlikte Kahta Kaymakamı Abdil Koç’u ziyaret ederek, yakın zamanda koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Eğitimci-Gazeteci Hacı Bozkurt’un isminin yaşatılması amacıyla Kahta Öğretmenevi’nin isimi Hacı Bozkurt Öğretmenevi olmasını talep etti.

Ziyarette konuşan Başkan İşeri, merhum Hacı Bozkurt’un, Kahta’ya öğretmenevinin kazandırılması başta olmak üzere, ilçeye yapılan birçok yatırımda gazeteci kimliği dolayısıyla büyük katkılar sağladığını belirterek, “Memleketimize fayda sağlama anlamında önemli katkıları olan merhum Hacı Bozkurt, eğitimci kimliğinin yanı sıra iyi bir gazeteci idi. Yıllar önce merhumun girişimleri ile ilçemiz Türkiye’de eşi benzerine az rastlanan modern bir öğretmenevine kavuşmuştu. Onun güzel hatırasının yaşatılmasıyla ilgili olarak atılacak olan böyle güzel adımların, aynı zamanda da memleketimizde yetişen örnek şahsiyetlere verilen vefanın bir gereğidir. Hemşerilerimizin de bu konuda hemfikir olacağı kanaatindeyiz. Bu talebimizi değerlendirmenizi rica ediyoruz.” dedi.

Kahta Kaymakamı Abdil Koç ise, "Göreve yeni başlamam dolayısıyla kendisini tanıma fırsatım olmadı. Merhuma Allah’tan rahmet diliyorum, mekanı cennet olsun. Milli Eğitim Bakanlığımızın kurumlara ad verme konusunda ise bazı yönetmelik hükümleri var. İlçemiz öğretmenevine isminin verilmesi talebinizi ilgili makamlara arz ederiz. Değerlendirme yapılır. Olumlu karşılanırsa biz de üzerimize düşeni yapar, gerekli adımları atarız.” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak : PHA@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA