Güncel
Giriş Tarihi : 28-11-2020 13:58

Kahta'da zabıta ekipleri fırınları denetledi

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde Kahta Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü ekipleriyle birlikte fırınlarda denetimlerde bulundu.

Kahta'da zabıta ekipleri fırınları denetledi

Kahta ilçe genelinde tüm fırınlar ve unlu mamul satışı yapan işletmeler ürün gramajı, fiyat listesi ve hijyen açısından kontrol edildi.

Zabıta ekipleri, halk sağlığını koruma tedbirleri kapsamında, belirlenen standartların yakalanması için iş yeri sahiplerine uyarılarda bulundu. Denetimlerde gıdaların bekletildiği ve yapıldığı alanlar denetlenirken fiyat listelerinin görünür şekilde asılmış olması ve pandemi tedbirlerine uygunluk da ekiplerin denetiminden geçti.

Pandemi sürecinde denetimlerin daha fazla tedbir ve önlemlerle devam ettiğini belirten Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, halk sağlığını tehdit edecek unsurların ortadan kaldırılması ve gereken koşulların sağlanması için tedbirlerin fazlası ile alındığını söyledi.

Kahta Tarım ve Orman İlçe Müdürü Hüseyin Tosun ise, fırın sahipleri ve çalışanlarına koronavirüs salgınına karşı alınması gereken tedbirler ve uymaları gereken hijyen kurallarını anlattıklarını ifade ederek, denetimlerin periyodik aralıklarla devam edeceğini bildirdi.

Kaynak : PHA

@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA