Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 06-12-2020 20:10

Büyükşehir, Muhtar Bilgi Sistemi'ni hayata geçirdi - Videolu Haber

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, merkez ve kırsalda görevlerini yürüten muhtarların taleplerini takip etmek ve etkin bir şekilde sonuçlandırmak üzere Muhtar Bilgi Sistemini hayata geçirerek mahalle muhtarlarıyla etkin ve iş birliği içerisinde çalışıyor.

Büyükşehir, Muhtar Bilgi Sistemi'ni hayata geçirdi - Videolu Haber

Sistem sayesinde hizmetler hızlandı

Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Yazılım Şube Müdürlüğü tarafından geliştirilen sistem ile köy ve mahalle muhtarlıklarının yönetime katılımı sağlanarak mahalle muhtarlıklarından gelen taleplere anlık dönüş gerçekleştiriliyor. Teknolojik altyapısıyla Şanlıurfa’ya yapılacak yatırım ve hizmetlere hız kazandıran Muhtar Bilgi Sistemi çözüm anında odaklı hizmet sunuyor.

Şu ana kadar 800 talep çözüme kavuşturuldu

Teknolojiye ve teknolojik yatırımlara önem veren ve her fırsatta muhtarlarımızla etkin bir iş birliği içerisinde çalıştıklarını vurgulayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ’ün de yakından takip ettiği sistem sayesinde muhtarlardan gelen 800 talep çözüme kavuşturuldu.

Sorunlar direkt olarak büyükşehire iletiliyor

Cep telefonu, tablet ve bilgisayardan erişilebilen web tabanlı yazılım merkez ve kırsal mahalle muhtarlarının kullanımına açık hale getirildi. Muhtarlar, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin internet sitesinde sorunlarını, isteklerini direkt olarak Büyükşehir Belediyesine iletme imkanı bulacak.

Geçici değil kalıcı çözümler üretiyoruz

Ayrıca elektronik ortamda gelen talepler, doğrudan sistem üzerinden ilgili birime yönlendirilecek. Diğer yollarla büyükşehire ulaşan muhtar talepleri de bu sisteme kaydedilecek. Sistem üzerinden gelen talepler doğrultusunda raporlar oluşturulacak, olumlu ve olumsuz cevap sayısı ile yerine getirilemeyen taleplerin gerekçesi sisteme işlenecek.

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA