Güncel
Giriş Tarihi : 09-12-2020 11:42

Acılı baba oğlunun kepçe ile defnedilmesine isyan etti

Geçtiğimiz kasım ayında koronavirüse yenik düşerek hayatını kaybeden Besni’nin tanınmış kişilerinden Kemal Turgut’un babası Sadettin Turgut, oğlunun defin işleminin kepçe ile yapılmasına tepki gösterdi.

Acılı baba oğlunun kepçe ile defnedilmesine isyan etti

Uzun yıllar İstanbul Gaziosmanpaşa Adliyesinde görev yapan Besnili Kemal Turgut, geçtiğimiz kasım ayında koronavirüse yenik düşerek hayatını kaybetti. Oğlunun vefatı sonrası yasa boğulan acılı aile bir de defin işlemi sırasında ikinci şoku yaşadı.

Oğlunun kepçeyle insanlık dışı bir şekilde defnedildiğini dile getiren acılı baba Turgut, “Koronavirüsten ölen çoğu kişi normal bir şekilde defnediliyor benim oğlumun ne suçu vardı” diyerek yetkililere tepki gösterdi.

Oğlunun defnedilişini sosyal medyadan gördüğünü anlatan acılı baba Turgut, şunları dile getirdi:

"Ciğer parem oğlumu kepçeyle mezara gömdüler. Üzerine toprak ve taşlar attılar. Defin işlemi sırasında başı ezildi. Bir baba olarak bu beni kahretti. Bu virüsten ölen kişilerin çoğu normal olarak gömülüyor, camide yıkanıyor, kefene sarılıyor, cenaze arasına konuyor. Hastanelerde yatan hastalara sağlık çalışanları bakmıyor mu? En azından tabutla defnetselerdi, başı ezilerek toprağa gömdüler. Böyle bir işkenceyi köpeğe yapmıyorlar. 
Oğlumun mezarını ben yaptırırdım, tabut parası neyse ben verirdim. Hangi mezhep kabul eder bu işkenceyi."

 

Kaynak : PHA


@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA