Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 09-12-2020 12:08

Milletvekili Taş'ın 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü mesajı

Ak Parti Adıyaman Milletvekili Yakup Taş,“10 Aralık Dünya İnsan hakları Günü” nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Milletvekili Taş'ın 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü mesajı

 AK Parti Adıyaman Milletvekili Yakup Taş, yayınladığı mesajında, insan haklarının, bireylerin insan olmaları nedeniyle doğuştan sahip oldukları temel hak ve özgürlükler bütünü olduğunu kaydetti.

"Birleşmiş Milletler Genel Kurulunca kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinin insanlık tarihinin önemli bir kilometre taşıdır." diyen Taş, şu ifadelere yer verdi:

"Beyanname, tüm dünya devletleri tarafından ortak değerler olarak kabul edilmiştir. İnsan haklarının korunması ve geliştirilmesi sorumluluğu, başta yönetimlerin yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının ve toplumun tüm kesimlerine ait bir görevdir. 

Ülkemizde insan hakları, demokrasi, hukukun üstünlüğü, kişi hak ve özgürlükleri ilkeleri her geçen gün daha bir kararlılık ve hızla uygulamaya geçirilerek, bu evrensel değerlerin standartlarının yükseltilmesi amacıyla önemli adımlar atılmaktadır. Başta işkenceye sıfır tolerans olmak üzere insan hakları alanında birçok uygulama sonucunda ülkemiz artık uluslar arası toplumda eleştirilen değil, övgüyle sözü edilen bir konuma erişmiştir. Devlet olarak temel hak ve özgürlüklerin en geniş anlamda kullanılabilmesi için her türlü imkan seferber edilmiş olup, ihlallere karşı gerekli yasal yaptırımların uygulanması noktasında kararlılıkla hareket edilmekte ve müracaat yolları açık tutulmaktadır. 

AK Parti hükümetlerimizin yaptığı yasal çalışmalar ile birlikte ülkemiz insan hakları hususunda Dünya standartların üstüne çıkmış, daha da ileriye taşımaya kararlı bir duruş ile yoluna devam etmektedir.
 Bu vesileyle; 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Gününü kutluyor, saygı ve sevgiler sunuyorum."

 

Kaynak : PHA@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA