Güncel
Giriş Tarihi : 10-12-2020 15:20

CHP'li Binzet: Kur'an kurslarına hiçbir zaman itirazımız olamaz

CHP Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet, Adıyaman'ın Besni İlçe Belediyesine ait millet bahçesi içerisinde yer alan ve değeri 3 milyon Türk lira olan arsanın bir cemaate peşkeş çekilmesi iddiasına ilişkin yazılı açıklamada bulundu.

CHP'li Binzet: Kur'an kurslarına hiçbir zaman itirazımız olamaz

"Kamunun ortak malını bir cemaate peşkeş çekmene sessiz mi kalacağız…"

Atatürk tarafından kurulan ve devletin din konusundaki organizasyonlarını ve hizmetlerini gerçekleştirmekle görevli olan Diyanet İşleri Bakanlığı'na bağlı ve yine onların denetiminde olan Kur'an kurslarına hiçbir itirazlarının olamayacağını vurgulayan Binzet, şu ifadelere yer verdi: 

"Bu ülkede Kur'an kurslarının hangi kurum tarafından açılacağı ve eğitiminin verileceği anayasamızda açık ve net bir şekilde belirtilmiştir. İtiraz ettiğimiz konu yıllarca ülkemizin başına bela olmuş, darbe girişimlerine kalkışmış cemaatlerden ders çıkarmayıp, bu milletin malını başka bir cemaate bedelsiz tahsis edilmesidir.

İtirazımızı, siyasi ahlak ve edepten uzak söylemlerle toplum üzerinde farklı algı oluşturmaya çalışanlar bilsin ki! Din tüccarlığı yapmayı bırakın. Yakın zamanda büyük bedeller ödediğimiz 15 Temmuz’dan ders çıkarmadınız mı? Diyanetin Kur’an kurslarını küçümseyip, dernek adı altında yetiştirilenlerin bedelini bu Millet 251 şehit ve binlerce gazi vererek ödemedi mi? Hala zihinlerimizde çirkin bir anı olarak kalan çocuk tacizlerini nasıl çıktığı belli olmayan ve onlarca kız çocuğumuzun yanarak ölmesine neden olan tarikat Kur’an kurslarını bir defa ile bir şey olmaz şeklindeki hiçbir vicdana sığmayan açıklamaları daha unutmadık. Ama sizin unuttuklarınızı tekrar hatırlatalım, kandırıldığınız yetmedi mi?Aldatıldığınız yetmedi mi?Kamunun ortak malını bir cemaate peşkeş çekmene sessiz mi kalacağız…"

"Zamanın bizi ne kadar haklı çıkardığını unutmayın"

Aynı meclis toplantısında Besni Müftülüğüne yatılı Kur’an kursu yapılması için arsa tahsisinin yapıldığını aktaran Binzet, "Daha önce de söylediğimiz gibi, bizim Kur’an kursu yapılmasına hiçbir itirazımız yoktur. Bizim itirazımız, Besni ile hiçbir bağı olmayan bu cemaate yapmış olduğunuz yaklaşık 3 milyon TL değerindeki arsanın peşkeş çekilmesinedir. Yapmış olduğunuz bu büyük kıyağın arkasında kimlerin olduğunu tüm gerçekleri ile Besni halkına açıklamak zorundasınız.Biz sizin bu devleti yıkmak için organize olan örgüte Fethullah efendimiz dediğiniz günlerde de fetö dediğimizi ve zamanın bizi ne kadar haklı çıkardığını unutmayın. Yarın 'ne istediler de vermedik' sözlerini bu sefer bir daha duymamak için bu tür ne olduğu belirsiz tarikat ve onun uzantılarına karşı tekrar tekrar haklı olmayı istemiyoruz."ifadelerini kullandı.

Kaynak : PHA@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA