Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 10-12-2020 15:20

CHP'li Acar: O arsayı gerçek sahibi olan Besni halkına teslim etmeye davet ediyorum

Cumhuriyet Halk Partisi Besni İlçe Başkanı Vakkas Acar, Adıyaman'ın Besni İlçe Belediyesine ait millet bahçesi içerisinde yer alan ve değeri 3 milyon Türk lirası olan arsaya ilişkin, "Bir cemaate peşkeş çekilmesine yaptığımız itirazı kamuoyunda gerçeklerden uzak ve tamamen iftiraya dayanan açıklamalar yaparak ve yaptırarak algı oluşturmaya çalışılması beni hayretler içerisinde bırakmıştır." dedi.

CHP'li Acar: O arsayı gerçek sahibi olan Besni halkına teslim etmeye davet ediyorum

Acar, yaptığı açıklamada, daha önce ki açıklamalarında da Kur’an kurslarına itirazlarının olmadığını açık ve net bir şekilde ifade ettiklerini söyledi.

"Kamunun ortak malını bir cemaate peşkeş çekmene sessiz mi kalacağız…"

Türkiye'de Kur’an kurslarının hangi kurum tarafından açılacağının ve eğitiminin verileceği anayasada açık ve net bir şekilde belirtildiğini vurgulayan Acar, şöyle devam etti:

"İtiraz ettiğimiz konu yıllarca güzelim ülkemizin başına bela olmuş,darbe girişimlerine kalkışmış cemaatlerden ders çıkarmayıp,bu milletin malını başka bir cemaate bedelsiz tahsis edilmesidir.İtirazımızı, siyasi ahlak ve edepten uzak söylemlerle toplum üzerinde farklı algı oluşturmaya çalışanlar bilsin ki! Vakkas Acar, 10 yıllık Belediye Başkanlığı döneminde ilk hizmeti, Kesmetepe Çakmak mahallesinde bulunan,harabe olmuş ve kullanılmayan camiyi yeniden yaparak,lojmanı ile birlikte halkın hizmetine sunan kişidir.Din tüccarlığı yapmayı bırakın.Yakın zamanda büyük bedeller ödediğimiz 15 Temmuz'dan ders çıkarmadınız mı?Diyanetin Kur’an kurslarını küçümseyip,dernek adı altında yetiştirilenlerin bedelini bu Millet 251 şehit ve binlerce gazi vererek ödemedi mi?Kandırıldığınız yetmedi mi?Aldatıldığınız yetmedi mi?Kendi malını vermekte özgürsün.Kamunun ortak malını bir cemaate peşkeş çekmene sessiz mi kalacağız…"

"Bizim Kur’an kursu yapılmasına hiçbir itirazımız yoktur"

Aynı meclis toplantısında Besni Müftülüğüne yatılı Kur'an kursu yapılması için arsa tahsisi yapıldığını ifade eden Acar,"Bizim Kur’an kursu yapılmasına hiçbir itirazımız yoktur. Bizim itirazımız, Besni ile hiçbir bağı olmayan bu cemaate yapmış olduğunuz yaklaşık 3 milyon TL değerindeki arsanın peşkeş çekilmesinedir."dedi.

"Tüm gerçekleri ile Besni halkına açıklamak zorundasınız"

Acar, açıklamasını şöyle tamamladı:

"Yapmış olduğunuz bu büyük "kıyağın" arkasında kimlerin olduğunu tüm gerçekleri ile Besni halkına açıklamak zorundasınız. 41 proje ile oturduğun o koltukta, 21 aydır yaz ayında toza kış ayında çamura mahkum edilen halkın yol sorununu çözmeden, pandemi den dolayı zor günler yaşayan evine ekmek bile götüremeyen esnafımıza hiç el uzatmadan,seçim kazanmak için yüzlerce insana iş sözü verip sözünde durmadan gündemi farklı mecralara çekip ört bas etme gayretinizi anlıyorum. Buradan sizlere açık çağrıda bulunuyorum; almış olduğunuz bu kararı tekrar gözden geçirip, o arsayı gerçek sahibi olan Besni halkına teslim etmeye davet ediyorum."

Kaynak : PHA

@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA