Güncel
Giriş Tarihi : 14-12-2020 16:32

Başkan Kaplan: Kışlık ayakkabı alırken 'yumuşak' taban alın

Adıyaman Yemeniciler ve Ayakkabıcılar Odası Başkanı Şeyh Mehmet Kaplan, "Vatandaşın imkanı olmadığı için yazlık ayakkabının altına pençe taktırıyor, yazlıktan kışlığa bakım yapıyoruz genelde." dedi.

Başkan Kaplan: Kışlık ayakkabı alırken 'yumuşak' taban alın

Kaplan, PHA muhabirine kış mevsiminin başladığı bu günlerde kışlık ayakkabı ve bakımı konusunda bilgi verdi.

"Naylon tabanları tercih etmeyin"

"Arabanın nasıl kışlık yağı suyu bakımı varsa bir ayakkabının da kışlık bakımı vardır" diyen Kaplan, şöyle devam etti:

"Kışlık bakım derken nedir? Bir ayakkabı aldığınız zaman taban yumuşak olursa bu ayakkabılarda hiçbir zaman kayma olmaz kırılma olmaz. Vatandaşın imkanı olmadığı için yazlık ayakkabının altına pençe taktırıyor yazlıktan kışlığa bakım yapıyoruz genelde. Vatandaşlarımız ayakkabı alırken yumuşak taban alsınlar, sert taban almasınlar yumuşak tabanda kesinlikle kayma, düşme olmaz. Naylon tabanları aldığınız zaman naylon tabanlarda ister istemez yerler hep asfalt değil kaldırım taşları olduğu için daha kaygan oluyor. Kaygan olduğu içinde insanlarımız düşüyor genellikle."

"Dezenfekte ediyoruz"

Ayakkabıya bakım olarak, boyası yaptıklarını, pençe taktıklarını anlatan Kaplan, "Genellikle içine güzel bir onarım yapıyoruz içindeki bütün mikropları dezenfekte ettikten sonra müşterinin kışlık kullanımına sunuyoruz. Örneğin, bu ayakkabıyı boyadık boyadıktan sonra içine orijinal yün attık sıcak kışlık taban yaptık. Bütün bakımını yaptıktan sonra içini dezenfekte ettik.Özel bir ilacımızı daha sonra kendi yaptığımız kokuyu sıkıyoruz sonra alet ile kurutuyoruz herhangi bir bakteri almadan poşete koyup müşteriye teslim ediyoruz."dedi.

Kaynak : PHA

@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA