Güncel
Giriş Tarihi : 18-12-2020 11:18

Adıyaman geneli köy içi stabilize çalışmaları başladı

Adıyaman İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Can Erdoğan, köy içi stabilize çalışmaları hakkında bilgi vererek genel hizmetler hakkında da bir açıklamada bulundu.

Adıyaman geneli köy içi stabilize çalışmaları başladı

Erdoğan, yazılı açıklamasında, İl Özel İdaresi olarak 2020 yılında yapmış oldukları çalışmaların sonuna doğru gelmiş bulunduklarını belirterek,"Bununla birlikte yeni bir yıla girmenin de heyecanını yaşamaktayız."dedi.

Erdoğan, şu ifadelere yer verdi:

"Adıyaman İl Özel İdaresi olarak sonuna doğru gelmekte olduğumuz bu yılda, ilimiz geneli 3 bin 500 kilometre yol ağına sahip köy yollarının birinci ve ikinci kat asfalt çalışmalarını, yol bakım ve onarım çalışmalarını tamamlamış bulunmaktayız.

Öncelikle bu yıl içerisinde altyapı çalışmalarının yeni bittiği ve kilitli parke taşı çalışmalarının bahar mevsimine kaldığı köylerimizde, yolların çamur olmaması için köy içi stabilize çalışmalarına 8 ayrı ekip ile başlamış bulunmaktayız. Adıyaman Merkez İlçe ile birlikte 8 ilçemizde yaşanabilecek yağmur ve kar yağışı ile herhangi bir mağduriyetin yaşanmaması için ekiplerimiz ve araçlarımız hazır bekletilmekte ve gerekli tüm çalışmalar aralıksız bir şekilde devam etmektedir. "

Kış mevsiminde havaların soğumasıyla birlikte il geneli köy yollarının 7/24 açık olması için yapılacak tüm hazırlıkların sürdüğünü aktaran Erdoğan, "Sayın Valimiz Mahmut Çuhadar'ın onayıyla, İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Sami Işık'ın sevk ve idaresinde, çalışma arkadaşlarımızın gayretleriyle devam ediyor. İnşaallah herhangi bir mağduriyet oluşmadan ve vatandaşlarımızın ulaşımda herhangi bir aksaklık yaşamadan bu mevsimi sağlıklı bir şekilde geçiririz. Bu vesileyle kış mevsimde hummalı bir çalışma gerçekleştirecek olan tüm arkadaşlarımıza şimdiden kolaylıklar dilerim."

Kaynak : PHA


@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA