Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 20-12-2020 18:43   Güncelleme : 20-12-2020 18:43

Binzet'ten, Karayolları Genel Müdürlüğü eleştirisi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet, Karayolları Genel Müdürlüğü'nün il ve ilçe girişlerindeki tabelalardan masraf olduğu gerekçesiyle nüfus ve rakım bilgilerini kaldırmasını eleştirdi.

Binzet'ten, Karayolları Genel Müdürlüğü eleştirisi

Karayolları Genel Müdürlüğü, her yıl Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) verileriyle nüfusun değişmesinin ardından 81 il ve 911 ilçenin giriş çıkışlarında bulunan tabelaları yeniden düzenlemeye gitti.

 Değişiklikle birlikte yapılan masrafı ortadan kaldırmak için hazırlanan yeni uygulamada tüm şehir ile ilçe tabelalarından nüfus ve rakım bilgileri kaldırıldı. 

"Yapılan boş harcamalar masrafa girmiyor mu?"

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet, masraf olduğu gerekçesiyle tabelalardan yazıların silinmesi yerine, nereye gittiği belli olmayan harcamaların hesabının verilmesi gerektiğini belirtti.

Binzet, şu ifadelere yer verdi:

"Karayolları Genel Müdürlüğü her yıl değişen nüfus oranını bahane gösterip, masraf olduğu gerekçesiyle 81 il ve 911 ilçenin giriş ve çıkışındaki tabelalardan nüfus ve rakım bilgilerini kaldırma kararı almış. Kimse de çıkıp demiyor mu? Bu tabelalara gelene kadar yapılan onca boş harcamalar, nereye gittiği belli olmayan paralar masrafa girmiyor mu diye? Ülkemizin ve coğrafyamızın tek derdi şu an bu mudur? Gündem değiştirmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Asgari ücret, pandemi süreci gibi konularla ilgilensinler. Vatandaşı görmezden gelerek bir yere varamazlar."

Kaynak : PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA