Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 23-12-2020 22:07   Güncelleme : 23-12-2020 22:07

CHP’li Binzet: İktidar, bu çiftçinin sırtına kambur

CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet, tarım alanında çalışanların sorunlarına ilişkin, "Verilen destek sözleri yerine getirilmedi. İthal ürünlere devam ediliyor. Bu da zaten zor bir süreçten geçen çiftçinin belini daha da büküyor." dedi.

CHP’li Binzet: İktidar, bu çiftçinin sırtına kambur

Başkan Binzet, bölgenin zorlu bir sınav verdiğinin altını çizerek, iktidarın çiftçinin sırtında kambur olduğunu söyledi.

"Kulaklar çiftçiye kapalı"

Tarımda dışa bağımlılığın çiftçinin belini büktüğünü vurgulayan Binzet, Adıyamanlı çiftçilerin mağdur olduğuna dikkat çekerek, "Çiftçiler daha yeni Kayseri'de seslerini duyurmak için meydana çıktı. Ancak kulaklar çiftçiye hep kapatıldı. Verilen destek sözleri yerine getirilmedi. İthal ürünlere devam ediliyor. Bu da zaten zor bir süreçten geçen çiftçinin belini daha da büküyor."dedi.

Adıyaman CHP Milletvekili Abdurrahman Tutdere’nin Meclis’e taşıdığı kenevir konusuna da değinen Binzet, şunları ifade etti:

"İktidar tarımı bitirdi"

Kenevirin ülkeye getirisinin yüksek bir alana sahip olduğunu belirten Binzet, "Ancak izne tabi ve Tarım Bakanlığı tarafından belirlenen iller dışında kenevir yetiştiriciliği yasak. Adıyaman’da bu illerin dışında kalıyor. Ülke ekonomisinin tarıma dayalı Güneydoğu Anadolu bölgesinde hiç izinli il yok. Adıyaman tütün işçiliğiyle de bilinir ancak iktidarın yanlış politikaları bunu da yok etti. Bu ülkeye ihanettir. Ülke gelirine darbe vurmaktır. Bölge çiftçisinin mağduriyeti en azından ‘izinli kenevir yetiştiriciliği’ ile bir nebze olsun giderilebilir."

Kaynak : PHA


@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA