Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 07-01-2021 12:46

Seyyar yıkamacılıktan, profesyonel oto kuaförlüğüne - Videolu Haber

Adıyaman'da, oto temizlik ve kuaför işletmecisi Abdülrezak Karasu, çocukluk yaşta başladığı seyyar oto yıkama işini geliştirerek, iç, dış, temizliği, sterile etme, porselen kaplama tekniği kullanarak profesyonel çalışmalarıyla göz dolduruyor.

Seyyar yıkamacılıktan, profesyonel oto kuaförlüğüne - Videolu Haber

Adıyaman merkezde 5 yıl önce kapalı alanda kurduğu işletmesinde işini severek yaptığı ifade eden Abdülrezak Karasu, PHA muhabirine 12 yıldır bu mesleği yaptığını söyledi.
İşe seyyar olarak başladığını anlatan Karasu, çocukluktan beri  temizliğe ilgilisinin olduğunu vurguladı.
İlk başladığında esnafların yanına ve evlerine giderek araçlarını detaylı yıkama, yerinde temizlik koltuk yıkama şeklinde sürdürdüğünü aktaran Karasu, "Bu işte bir kapalı alan açma fikri geldi, 2 yıl içerisinde burada kabin ve cihazların olduğu bir üst çalışma yaparak daha profesyonel ortam oluşturdum. İşimi severek yapıyorum. Öncelikle her gelen aracı kendi aracımmış gibi ilgilenip hizmet sunmaya çalışıyoruz."dedi.

"Kısıtlamalardan dolayı monotonluk var" 

Karasu, oto yıkamacılığına çocukluktan gelen bir merakla başladığını belirterek, şunları dile getirdi:
"12 yıldan beri bu işi yapıyorum, çocukluktan başlayan bir merakla başladım. Son 5 yıldır da seramik kaplama, pasta, cila işini profesyonel yapmaya çalışıyoruz. Pandemi sürecinde bütün esnafların etkilendiği gibi bizde etkilendik. Yalnız bizim bir artımız var. Sterile etme, temizlik yönünden baya bir rağbet bir hareketlilik yaşadık ancak belli bir süreçten sonra yasaklardan dolayı biraz aksamalar oldu. Kısıtlamalardan dolayı monotonluk var."

"1500-2500 lira arası fiyatı dibe çekerek 700 lira yaptık"

Gündemi değiştirmek amacıyla bir kampanya başlattıklarını ifade eden Karasu, "Kampanyamızda seramik kaplama dediğimiz işlem öncelikle aracın dış yüzeyine verniğin üzerine uygulanan bir bakım ürünü mevcut kuş pisliğinden dışarıda ki etkenlerden koruyan teknik.
1500 lira 2000-2500 lira arası yani fiyatlarımız değişiyor ama pandemiden dolayı bunu dip fiyat yaparak 700 lira yaptık. Yine aynı şekilde temizlik kuaför dediğimiz 500 liraya 400 liraya yaptığımız işlemi 350 liraya yapabiliyoruz. İşimizi profesyonel yapıyoruz. Seramik kaplama dediğimiz işi tamamen kabinde aracın ön hazırlıkları olsun, yıkama olsun, kabin olsun profesyonel bir ekiple yürütmeye çalışıyoruz. Şimdi hamdolsun öncelikle merakımdan dolayı bir rağbet var, insanlarda geçmişe yönelik güzel etkiler bıraktığımdan dolayı ara yerde olmamıza rağmen ismimizi duyurduk, merakımızı işimize döküp piyasaya döndük hamdolsun." diye konuştu.

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA