Güncel
Giriş Tarihi : 11-01-2021 14:06

Başkan Diyarbakırlıoğlu: Ayakta durmamız imkansız denecek kadar zor halde - Videolu Haber

Adıyaman ASD Akademi Turizm Yönetim Kurulu Başkanı A.Sıddık Diyarbakırlıoğlu, Motorlu Taşıtlar Vergisinin (MTV) ertelenmesini veya faizsiz ertelenmesini, sigortaların mümkünse ertelenmesini ve araç güzergah ücretlerinin alınmamasını istiyoruz." dedi.

Başkan Diyarbakırlıoğlu: Ayakta durmamız imkansız denecek kadar zor halde

 - Videolu Haber

Adıyaman ASD Akademi Turizm Yönetim Kurulu Başkanı A.Sıddık Diyarbakırlıoğlu, PHA muhabirine yaptığı açıklamasında, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle her sektörün olumsuz etkilendiği gibi servis sektörünü de büyük oranda etkilediğini ifade etti.

Bir çok arkadaşının mağdur olduğunu aktaran Diyarbakırlıoğlu, servis sektörünün insanlarla birebir ilgili olması nedeniyle pandemi de ciddi bir şekilde yara aldığını vurguladı.

"Başka bir çözüm bulunmalı"

Diyarbakırlıoğlu, devletin çeşitli desteklerde bulunduğunu ve bulunmaya da devam ettiğini belirterek, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Allah razı olsun, Allah devletimize zeval vermesin tabi ki bir nebze de olsa yaramıza deva olacaktır. Hani hep keşke deriz ya işlerimizin açılması öğrencilerimize işimize kavuşmamız. Gerisi gelir inşallah. Aslında biz devletimizi her zaman yanımızda gördük. Şartlar doğrultusunda her zaman, her ortamda devletimiz pandeminin ilk gününden beri bize destek vermiştir. Lakin işin ciddiyeti o kadar vahimdir ki yani nakdi yardımlar bu şekilde insanların sadece evlerine ekmek götürmesini bir yana bırakalım araçlarının borçlarını, MTV’lerini muayenelerini sigortalarını bile karşılayacak durumda değildir. Buna başka bir çözüm bulunmalıdır.

Bizim devletimizden isteğimiz bu MTV’lerin ertelenmesi veya faizsiz ertelenmesi, artı sigortaların mümkünse ertelenmesi araç güzergah ücretlerinin alınmaması ve buna benzer devletimizden destekleri bekliyoruz. İlerleyen süreçlerde aslında yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik diyebiliriz ama inşallah bundan sonraki süreçte pandemi daha hafif bir şekilde geçirilir ve bizde işlerimizin başında oluruz aksi taktirde yani bizim sektörel olarak ayakta durmamız imkansız denecek kadar zor halde."

"Tek gayemiz okulların açılması"

Eylül ayından itibaren okulun açılması ile bazı idari  karar alındığını ve bu karar doğrusunda fiyatların belirlendiğini anlatan Diyarbakırlıoğlu" Emin olun ki şunu söyleyebilirim bizim tek gayemiz okulların açılması, şu anda fiyat düşünmüyoruz , tüm gayemiz işimizin başında olmamız, duamız bu yönde. Biz inanıyoruz ki zaten işimizin başında olduğumuz sürece insanlarımız velilerimiz bize desteklerini eksik etmeyeceklerdir inşallah en kısa zamanda öğrencilerimize kavuşmuş oluruz."diye konuştu.

"Araçlarımızın yüzde 80'i bağlı durumda"

Diyarbakırlıoğlu, araçların yüzde 80'inin bağlı durumda olduğunu vurgulayarak, geri kalan yüzde 20 kısmının da fabrikalara, organize sanayi bölgesine, kurum servisi personel servisi yaptığını söyledi.

Ancak organize sanayi bölgesindeki arkadaşlarının da işlerinin sekteye uğramasıyla araçları çekmelerine neden olduğunu anlatan Diyarbakırlıoğlu, açıklamasını şöyle tamamladı:

"Yani şu anda araçlarımız yatıyor bir işle meşgul değiller. Şunu belirteyim toplum olarak her zaman insani olarak düşünmüşüzdür, vicdani olarak birbirimize en kötü zamanımızda birlik beraberlik olmuşuzdur. İnşallah bundan sonraki süreçte öyle oluruz bu pandemiyi en kısa sürede atlatırız. 2020 yılı hepimiz için acı bir yıl oldu pandeminin bizlere getirdiği sıkıntıların gerçekten haddi hesabı yok, bu vesile ile tüm vefat edenlere Allah'tan rahmet diliyorum. Hastalara acil şifalar diliyorum rabbim bizlere bir daha böyle bir veba göstermesin inşallah 2021 yılının da tüm insanlık için hayırlar getirmesini diliyorum."

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA