Güncel
Giriş Tarihi : 11-01-2021 17:12

Adıyaman'da okul bahçesinde İstiklal Marşı okundu - Videolu Haber

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un ‘okulların bahçesinde İstiklal Marşı okunsun’ talimatının ardından Adıyaman'da okul bahçesinde bayrak töreni yapılarak İstiklal Marşı okundu.

Adıyaman'da okul bahçesinde İstiklal Marşı okundu - Videolu Haber

23 Nisan İlköğretim okulunda İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz'ün katılımıyla saat 10.00’da program düzenlendi.

Programın ardından okul bahçesinde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü  Ahmet Alagöz, 2019 Mart ayından itibaren bütün yurtda öğrencilerle yüz yüze eğitimden mahrum kaldıklarını ve uzaktan eğitime geçildiğini anımsatarak, şunları ifade etti:

"Bu süreçte de tabii yine eğitim-öğretim durmadı sayın bakanımızın önderliğinde EBA eğitim bilişim ağı, eğitim bilişim destek ağı sisteme konularak bütün öğrencilerimizin evlerine kadar odalarına kadar girildi. Gerçekten onların eğitimden öğretmenler mahrum kalmamaları için öğretmenlerimiz adeta evlerini dershaneye çevirdi, sınıfa çevirdi, gece demediler, gündüz demediler öğrencilerimizin eğitim de başarılarının artırılması için gayret gösterdiler ben teşekkür ediyorum.

Bilindiği gibi her pazartesi ve cuma günü pazartesi günü okullarımız eğitime öğretime başladığı saatlerde cuma günleri de tatile girdiğimiz saatlerde ülkemizin kurtuluş sembolü olan İstiklal Marşımızı okuruz İstiklal Marşımızla yine eğitim-öğretim hafta sonu kapatırız. Hakikaten bunun özlemi içerisindeyiz, çocuklarımızla yüz yüze eğitimi yapmanın özlemi içerisindeyiz. Bu nedenle bir farkındalık oluşturabilmek için bu özlemimizi az da olsa giderebilmek için tüm yurdumuzda olduğu gibi bizde bugün yönetici arkadaşlarımla 23 Nisan İlkokuluna gelerek böyle bir oluşumun içinde bulunduk hakikaten öğrencilerimizi ve bu günleri çok özlüyoruz inşallah en kısa sürede bu virüs ülkemizi ve dünyayı terk eder tekrar biz de çocuklarımızı öğrencilerimize evlatlarınıza kavuşur onun mutluluğunu en kısa sürede hep birlikte en kısa sürede yaşarız."

Pandemi şartlarına uygun düzenlenen törene, İl Milli Eğitim Müdürü  Ahmet Alagöz'ün yanı sıra müdür yardımcıları, öğretmenler ve veliler katıldı.

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA