Güncel
Giriş Tarihi : 11-01-2021 17:26

ADD'den açıklama: 'Başöğretmen' sıfatının sahibini bilmeyenlere açık mektup

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Yönetim Kurulu, Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin söylemlerine ilişkin açıklama yayımladı.

ADD'den açıklama: 'Başöğretmen' sıfatının sahibini bilmeyenlere açık mektup

"Türk Ulusu’nun tek Başöğretmeni Mustafa Kemal Atatürk’tür"

ADD Adıyaman Şube Başkanı Aslan Palalı tarafından okunan açıklamada:

 "Türk Ulusu’nun tek Başöğretmeni Mustafa Kemal Atatürk’tür. "Başöğretmen” unvanı, Büyük Devrimci Mustafa Kemal Atatürk’e Gazi Meclis tarafından, Harf Devrimi’nin ardından verilmiştir. Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin‘in bu unvanı kendi partisinin genel başkanı için kullanması kabul edilemez.

Fatma Şahin kendi genel başkanına dilediği kadar iltifat edebilir ve bazı unvanlar yakıştırabilir. Ancak “Başöğretmen” bunlardan biri değildir, olamaz. 

Mustafa Kemal Atatürk’ü “Başöğretmen” yapan, “Başkomutan” yapan “Gazi” yapan “Büyük” yapan, taşıdığı unvanlar değil, başardığı işlerdir ve bu gerçeği hiç kimse hiçbir şekilde değiştiremez! Bu sıfatlar Mustafa Kemal Atatürk’e verildikleri için anlam yüklüdürler. Bu sıfatlar bir makamı, bir mevkii değil, bir büyük devrimciyi, bir büyük devrimi anlatırlar. Herkes haddini, hukukunu, yerini ve ne söylediğini bilmelidir."

Kaynak : PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA