Güncel
Giriş Tarihi : 14-01-2021 13:14

Adıyaman'da sağlık çalışanlarına aşı yapılmaya başlandı - Videolu Haber

Adıyaman'da, riskli grupta olan ve Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen aşılar yapılmaya başlandı.

Adıyaman'da sağlık çalışanlarına aşı yapılmaya başlandı - Videolu Haber

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Çin menşeli aşılar Türkiye'ye getirilmesiyle birlikte 14 gün süren güvenlik testlerinin ardından 81 ile dağıtımı yapıldı.

81 ile dağıtımı yapılan ve Adıyaman'a da getirilen 10 bin aşı ilk etapta sağlık çalışanlarına aşılama çalışmaları sabah saatlerinde başladı. Kentte görev yapan 6 bin 530 sağlık çalışanı için getirilen aşı yapma çalışması başladı.

Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yeni yapılan aşılama bölümündeki alanda ilk aşı yapılan İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Erdoğan Öz ve Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Fatih Doğan oldu. 

Uzm. Dr. Öz: Bir ay sonra ikinci dozu yapmış olacağız.

Kent merkezi ve ilçelerle birlikte en ücra köşesine kadar aşı çalışması başladığını belirten İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Erdoğan Öz, şunları ifade etti:

"Bilindiği üzere ülkemizde hemde dünyada gerçekten tüm yaşamı etkileyen bir virüs pandemisi var. Bu salgının önüne geçebilmenin tek yolunda şuan için aşı yaptırmak maske, mesafe ve hijyen temizlik kurallarına devam etmek. Bizlerde şuanda ilimizde aşımızı yaptık. İlçelerimizde en ücra köşesinde dahi şuanda aşılarımız mevcut. En riskli grup olan sağlık çalışanlarına aşılamaya randevu alınarak başlandı. Bundan sonraki süreçte tüm sağlık çalışanları aşılanacak sonrasında diğer risk gruplarında aşılanmaya devam edecek. Bir ay sonra ikinci dozu yapmış olacağız. Aşı yapılsa dahi en azından belirli bir süre daha maske takmaya, sosyal mesafeye dikkat etmeye ve temizliğe dikkat etmeye devam edeceğiz. Bu hastalık inşallah tüm dünyadan silindiği zaman bizde eski normal hayatımıza dönmüş olacağız."

Prof. Dr. Ayyıldız: Hangi ülkeden gelirse gelsin yaptırmaya kararlıydım

Hangi ülkeden gelirse gelsin aşıyı yaptırmaya kararlı olduğunu aktaran Prof. Dr. Ali Ayyıldız, "Ben aşıları aslında seviyorum. Bu aşıyı bekliyordum. Hangi ülkeden gelirse gelsin yaptırmaya kararlıydım. Tesadüfen Cin aşısı oldum. Bildiğimiz aşı türü benim için bir sıkıntı yoktu. Aşımı oldum hiç bir şey olmamış gibiyim şuanda hiç pozitif olmamıştım. İki defa test yaptırdım çünkü yanımdakiler kovid olmuştu. O nedenle test yaptırmak zorunda kaldım. Ama bende hepsi negatif çıkmıştı."şeklinde konuştu.

 

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA