Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 18-01-2021 11:42

Şair yazar Yahya Çiçek’in ilk kitabı çıktı

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde birçok dergi ve gazetede toplumsal ve sosyal olaylarla ilgili şiir ve makalesi yayınlanan şair yazar Yahya Çiçek’in "Kabus Gibi" adlı ilk romanı raflardaki yerini aldı.

Şair yazar Yahya Çiçek’in ilk kitabı çıktı

Toplumsal ve sosyal olaylarla ilgili şiir ve deneme yazan, şair yazar Yahya Çiçek’in ilk roman kitabı Kabus Gibi isimli yeni kitabı yayımlandı.

Yazar romanında dünyayı etkisi altına alan korona virüs temasını işleyerek merak edilen konuları okuyucusuyla paylaşıyor.

Kitapta en çok dikkat çeken konu Nemrut Dağı, Piramitler ve Babil Kulesi'nden oluşan Deccal üçgeni. Nemrut ve Firavunların geçmiş tarihlerde ölümsüzlüğü aramaları ve yazarın bu ölümsüzlük arayışlarını günümüzle bağdaştırarak mükemmel bir hikaye ortaya koymuş.

Yazarın Deccal üçgeni dediği ve Suriye, Irak, Türkiye gibi birçok ülkeyi içine alması aynı zamanda bu Deccal üçgeninde 33. paralelin geçmesi, bu 33. paralelin üzerinde birçok olayın meydana gelmesi. Terörün hep bu Deccal üçgeni ve 33. paralede vuku bulması detaylarıyla anlatılmaktadır.

Çiçek, romanında, Nemrut Dağı'ndan bahsetmesi ve çok ilginç bilgiler vermesi gözlerin tekrar Nemrut Dağı'na çevrilmesine neden olacak gibi görünüyor. Kitapta ayrıca kutsal kitaplar olan İncil ve Tevrat'ın kimler tarafından ve nasıl bozulduğu da anlatılmaktadır. Dünyayı etkileyen Kovid-19 virüsü gibi bizi bekleyen başka daha neler var? Bununla ilgili ipuçları da verilmektedir. Romanda insanın yaratılmasından sonra insanla iblis arasındaki mücadele ayrıntılı bir şekilde anlatılmaktadır. Ayrıca romanda dünyayı ele geçirmeye çalışan bir grup ve bu grubun dünya nüfusunu düşürmeye, düşürdüğü dünya nüfusunu kolayca yönetmeye çalışan bir küresel gücün olduğunu detaylı bir şekilde anlatılmaktadır. Romanı okurken hep merak uyandıran, merak uyandırırken de hep düşündüren akıcılığı bulunmaktadır.

Editörlüğünü Edebiyatçı yazar Hikmet Kızıl'ın yaptığı romanı okurken artık hiç bir şeyin eskisi gibi olmayacağını sizler de farkına varacaksınız.

Aynı zamanda hikayenin kahramanı Fatih'in koronavirüsten ölmesi ibretlik bir şekilde okuyucusuna aktarılmaktadır.

Kaynak : PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA