Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 20-01-2021 16:00

Düğün özleyen köy sakinlerini kardan yaptığı gelin damadın düğününde eğlendirdi

Adıyaman'ın Besni ilçesinde, koronavirüs nedeniyle köylerinde düğün yapılmayan çiftçi Cumali Ulu, kardan yaptığı gelin ve damada çalgılı, eğlenceli düğün yaptı. Gerçeği aratmayan düğünde kardan geline kırmızı kuşak bağlandı, ağıt yakıldı, çocuklar ise doyasıya eğlendi.

Düğün özleyen köy sakinlerini kardan yaptığı gelin damadın düğününde eğlendirdi

Besni Üçgöz köyünde hayvancılıkla uğraşan Cumali Ulu (28), koronavirüs nedeniyle düğünlerin iptal olmasından dolayı kar yağışını fırsata çevirip kardan gelin damat yaptı.

Damada, takım elbise ve ayakkabı giydiren, geline ise takı ve duvak takarak süsleyen Ulu, evinin bahçesine ses sistemi kurdu.

Gelin ve damadın hazır bulunduğu düğün töreninde, Ulu'nun kardeşleri ve komşusunun çocukları gelin ve damatla halay çekerekve oynayarak, doyasıya eğlendi.

Geleneksel kuşak bağlama törenini de ihmal etmeyen çocuklar, gelinin beline kırmızı kurdale bağlama sırasında kardan geline sarılarak ağladı.

Köy sakinlerinin de ilgisini çeken düğün beğeniyle karşılandı. Tüm bu olanları canlandırıp yapılanları cep telefonu kamerasıyla görüntüleyen Cumali Ulu, yaşananları sosyal medyada paylaştı.

Cumali Ulu, yaptığı ilginç düğün kurgusuyla ilgili yaptığı açıklamasında,"Koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl köyümüzde düğün yapılmadı. Bizlerde düğünlere olan özlemimizi kar yağışını fırsata çevirip gelin damat yapıp müzik eşliğinde canlandırmasını yaptık. Hem kendim, hem kardeşlerim hem de diğer çocuklar ve köylülerimiz hasret gidermiş oldu."dedi.

Kaynak : PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA