Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 21-01-2021 19:38

Siyasi partilerden Gelecek Partisi’ne 'geçmiş olsun' ziyareti

Adıyaman’da CHP öncülüğünde siyasi parti il başkanları, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ın uğradığı saldırı nedeniyle Gelecek Partisi Adıyaman İl Başkanlığı’na geçmiş olsun ziyaretinde bulunarak, ortak deklarasyon ile yaşanan saldırıyı kınadı.

Siyasi partilerden Gelecek Partisi’ne 'geçmiş olsun' ziyareti

CHP İl Başkanı Burak Binzet, İYİ Parti İl Başkanı Kenan Doğan, DEVA Partisi İl Başkanı Uğur Dündar, HDP İl Başkan Yardımcısı Bekir Gündüz, Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İsmail Demir ve işleri nedeniyle katılamayan Saadet Partisi İl Başkanı Haşim Asnuk, Gelecek Partisine "geçmiş olsun" dedi.

"Toplumsal barış için bir aradayız"

CHP İl Başkanı Burak Binzet, ziyarette yaptığı konuşmasında, "Farklı siyasi görüşleri, ideolojileri, fikirleri temsil eden siyasi partilerin il başkanları olarak bugün bütün farklılıklarımızla, tek bir şey için bir aradayız. Toplumsal barış!Öncelikle belirtmek isterim ki Gelecek Partisi İl Başkanlığı'na gerçekleştirdiğimiz ziyaretin amacı sadece kuru kuruya bir geçmiş olsun ziyareti değildir. Bu buluşmanın amacı bütün farklılıklarımızla bir arada olmanın ve farklılıklarımızın en büyük zenginliğimiz olduğunu göstermektir."

“Saldırı demokrasiye yapılmıştır”

"Bu saldırı ne Sayın Selçuk Özdağ’ın şahsına ne Gelecek Partisi’ne yapılmış bir saldırı değildir" diyen Binzet,  "Bu saldırı demokrasiye, hukuk devletine, toplumsal birlik ve beraberliğimize yapılmıştır. Eleştiriye tahammülü olmayanların, milletin sözcülüğünü yapmaya çalışan siyasetçilere çok kolay bir şekilde saldırabileceklerini ve hatta ötesinde bu ülkede aykırı düşünen insanların can güvenliğinin olmadığını göstermişlerdir."dedi.

“Hak, hukuk ve adaletten taviz vermeyeceğiz”

Hiçbir şekilde üstü örtülemeyecek, suskunlukla karşılanamayacak bir siyasi terörle karşı karşıya kalındığını vurgulayan Binzet, "Bir gruba egemen olan ötekileştirici, hedef gösterici eski siyaset dilinin şiddete teşvik ettiğine üzülerek tanıklık etmekteyiz. Bu dil ivedi olarak terk edilmek zorundadır.Herkesçe bilinmesini isteriz ki; bizler her ne kadar farklı görüşleri, düşünceleri temsil eden siyasi partilerin temsilcileri olsak da bu konudaki hedefimiz toplumsal barışa halel getirmeye çalışanların karşısında bir ve beraber olduğumuzu, Türkiye Cumhuriyeti’nin demokratik bir hukuk devleti olduğunu göstermektir. Bizler buradayız ve bir santim dahi eğilmeyeceğiz. Doğruları söylemeye, ötekileştirmeden tüm yurttaşlarımızın sorunlarına çare aramaya devam edeceğiz. Tüm çabamız ve gayretimiz ülkemiz ve bu ülkede yaşayan yurttaşlarımız için olacaktır. Bu nedenledir ki haksızlık, cana kasıt, fiili eylem karşısında asla susmayacağız. Hak, hukuk ve adalet arayışımızdan da asla taviz vermeyeceğiz.”şeklinde ifade etti.

Kaynak : PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA