Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 21-01-2021 19:42

Kahramanmaraş Alzheimer Farkındalığı Projesinde öncü oldu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde yapılan Alzheimer Farkındalığı Projesi “UseOrLose”, yurtiçi ve yurtdışı ortaklarıyla kapanış toplantısını gerçekleştirdi.

Kahramanmaraş Alzheimer Farkındalığı Projesinde öncü oldu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı koordinesindeki Alzheimer Farkındalık Projesi “UseOrLose” (kullan ya da kaybet) isimli proje kapanış toplantısı gerçekleştirildi. Büyükşehir öncülüğünde yürütülen projeye Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile yurtdışı ortaklarından İtalya, Yunanistan, Polonya ve Bulgaristan’dan temsilciler katıldı. Erasmus+ Yetişkin Eğitimi Stratejik Ortaklıklar Programı kapsamında gerçekleşen projeyle, Alzheimer ve hastalık başlangıcı olan onlarca hasta yakınına farkındalık eğitimi verildi.

Büyükşehir örnek gösterildi

Gerçekleştirilen toplantıda projenin başlangıcından bitimine kadar olan süreçler masaya yatırıldı.

Projenin etkin ve verimli olarak yürütülmesinde öncülük yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi paydaşlar tarafından örnek gösterildi. Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığından yapılan açıklamada, “Yerli ve yabancı temsilcilerimizle birlikte yürüttüğümüz proje, Alzheimer hastaları için etkili bir farkındalık oluşturmamızı sağladı. Tüm katılımcılara ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak : PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA