Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 24-01-2021 00:28   Güncelleme : 24-01-2021 00:29

Başkan Çatan: Esnafa 20 bin TL faizsiz kredi desteği verilmelidir

Adıyaman'ın Kahta İlçesinde Yeni Kahta Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Çatan, "Devletin esnafa bir yıl geri ödemesiz olmak şartıyla en az 20 bin TL faizsiz kredi desteğinde bulunması gerekmektedir." dedi.

Başkan Çatan: Esnafa 20 bin TL faizsiz kredi desteği verilmelidir

Yeni Kahta Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Çatan, yaptığı açıklamada, esnafın salgın dolayısıyla alınan tedbirlerden etkilendiğine işaret ederek,  geçen yıl mart ayından bu yana tamamen ya da kısmi olarak kapanan işletmelerin salgın nedeniyle zor durumda olduğunu kaydetti.

Başkan Çatan, özelikle düğün salonları, kafeler, spor salonları, kıraathaneler, çay ocakları gibi iş yerleri kapanan veya çalışma saatleri sınırlandırılan esnafın vergi, prim, kredi, kira ödemeleriyle elektrik, su ve doğal gaz faturalarını ödemekte sıkıntı çektiklerini vurgulayarak, şunları dile getirdi:

"Esnafımızla bu esnaf kesimlerimize ivedilikle nakdi destek tekrar sağlanmalı. İş yerini iş yokluğundan kapatmak zorunda olan esnafımızın ayakta kalabilmesi için devletimizin esnafımıza bir yıl geri ödemesiz olmak şartıyla en az 20 bin TL faizsiz kredi desteğinde bulunmalıdır. Böyle bir imkan sağlandığı takdirde bu para esnafımızın sıkıntılarını bir nebze de olsa hafifletir. Böylece sıkıntılarını gideren esnaf önüne bakarak tekrar canlanmaya başlar. Aksi durumda iş yapamayan ve yeni ürün alamayan esnaf borçlanmaktan ve iş yapamamaktan iş yerini kapatmak zorunda kalacaktır. Temennimiz devletimizin sesimizi duyması ve bu duruma bir an evvel destek olmasıdır."

Kaynak : PHA

@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA