Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 26-01-2021 19:30

Milletvekili Tutdere:Kovid-19 salgını eğitimdeki fırsat eşitsizliğini ortaya çıkardı - Videolu Haber

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Üyesi ve Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasında, Kovid-19 salgınının eğitimde fırsat eşitsizliğini ortaya çıkardığını ve eğitime erişim konusunda yaşanan engellerin ortadan kaldırılması için Cumhurbaşkanına ve ilgili bakanlıklara çağrıda bulundu.

Milletvekili Tutdere:Kovid-19 salgını eğitimdeki fırsat eşitsizliğini ortaya çıkardı - Videolu Haber

Tutdere, konuşmasında, Adıyaman’da ve Anadolu’da ‘coğrafyanın kader olmadığını’ ispatlamaya çalışan gençlerin olduğunu belirterek, "Çocuklarımız ve gençlerimiz uzaktan eğitimle birlikte internet ve tablet yokluğu nedeniyle mağdur durumdalar."dedi.

 "Öğrenciler su deposu üzerinde şebeke araması vicdanları sızlattı"

İnternet ve tablet yokluğu çeken öğrencilerin uzaktan eğitim sürecinde mağdur olduklarının altını çizen Tutdere, başta Adıyaman olmak üzere tüm Anadolu’daki öğrencilerin bu süreçte eğitim hayatlarının olumsuz etkilendiğini aktardı.

Tutdere, "Adıyaman'ın Sincik ilçesine bağlı Sakız köyünde öğrencilerin internet çekmediği için köylerine yaklaşık 1 km uzaklıkta bulunan su deposunun üzerine çıkarak canlı derslere katılmaya çalıştıkları görüntüler hepimizin vicdanlarını sızlatmıştır. Çocuklarımız uzaktan eğitimle birlikte internet ve tablet yokluğu nedeniyle mağdur durumdalar."diye konuştu.

"Aşı yaptıramadığınız çocuklarımızı en azından internetle buluşturun"

Eğitimde fırsat eşitsizliğinin yaşandığını ve yaşanan bu eşitsizliğin ortadan kaldırılması için harekete geçilmesi gerektiğini söyleyen Tutdere, önemli bir çağrıda bulunarak, "Cumhurbaşkanına ve bakanlıklara buradan açıkça çağrıda bulunuyorum. İkinci dönem başlamadan öğrencilerimizin internet ve tablet ihtiyacını karşılayın. Aşı yaptıramadığınız çocuklarımızı en azından internetle buluşturun." dedi.

Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada başta Gerger, Sincik ve Çelikhan olmak üzere birçok yerleşim yerinde internet altyapısının olmadığını ve buralarda yaşayan öğrencilerin online derslere giremedikleri için mağdur olduklarını gündeme taşıyan Tutdere, bu defa TBMM Genel Kurulu’ndan Cumhurbaşkanı ve ilgili bakanlıklara çağrıda bulunarak öğrencilerin eğitime erişimi konusunda yaşadıkları engellerin ortadan kaldırılması için konuya acil olarak müdahale edilmesi ve öğrencilerin online eğitimle buluşturulması noktasında gerekli tüm çalışmaların bir an önce yapılması gerektiğinin altını çizdi.

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA