Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 29-01-2021 12:22

ADİMDER'den imam hatip liselerine büyük kaynak desteği

Adıyaman Önder İmam Hatipliler Derneği (ADİMDER) talebi ve Önder Genel Merkezinin destekleri ile elde edilen TYT-AYT sınavlarına hazırlık ve kaynak kitapların dağıtımı, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, şube müdürleri ve imam hatip liselerinin müdürlerinin katıldığı bir törenle gerçekleştirildi.

ADİMDER'den imam hatip liselerine büyük kaynak desteği

Kitaplar il geneli imam hatip liselerinde eğitim-öğretim gören tüm öğrencilere verilmek üzere okul idarelerine teslim edildi.

Kitap ve kaynak desteği ile ilgili Adıyaman Önder İmam Hatipliler Derneği Başkanı Ebubekir Turmaz, şu açıklamalarda bulundu:

"Adıyaman Önder İmam Hatipliler Derneği olarak özelde imam hatip liselerimizin genelde ise ilimizin eğitimine ve öğrencilerimizin gelişimine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Özellikle yaşadığımız bu salgın döneminde öğrencilerimizin akademik gelişimlerini desteklemeyi kendimize görev olarak kabul ettik. Önder Genel merkezimizin çeşitli yayınevleri ile yapmış olduğu görüşmeler ve Deniz Feneri Yardımlaşma Derneği'nin de katkılarıyla 3 etap halinde gönderilen kitaplarımızı okullarımız aracılığı ile öğrencilerimize ulaştırmaya devam ediyoruz. 

Çeşitli yayınevlerinin baskıları olan kitaplar ilimiz ve ilçelerimizde bulunan imam hatip liselerimizde okuyan tüm öğrencilerimize ulaştırılıyor. 1.Etap ta 4 bin 854 adet kitap, 2.Etapta 5 bin 400 adet kitap öğrencilerimize ulaştırıldı. Şu an 3.Etapta bin 872 adet TYT-AYT Sınavlarına hazırlık ve kaynak kitap öğrencilerimize verilmek üzere temin edilmiştir. Yaklaşık 600 bin lira piyasa değerine sahiptir."

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz ise, "Salgının yaratmış olduğu olumsuz süreçler ilimizin kıymetli STK larının bu tür destekleri ile kısa sürede ortadan kaldırılacaktır. Önder Adıyaman İmam Hatipliler Derneğimizin yönetim kuruluna ve bu anlamda katkı sunan tüm paydaşlara bu desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Kaynak : PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA